Rome Film Festival 2013 czeka na filmy

Trwa nabór filmów na 8. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rzymie, który odbędzie się w dniach 8-17 listopada 2013.

Organizatorzy czekają na filmy

Do Konkursu Głównego można zgłaszać pełnometrażowe filmy fabularne, które nie miały jeszcze światowej premiery. Organizatorzy spośród wszystkich zgłoszeń wybiorą 16 produkcji, które powalczą o główne nagrody festiwalu. Do sekcji pozakonkursowej mogą zakwalifikować się pełnometrażowe fabuły, których pokaz na festiwalu będzie światową, międzynarodową albo europejską premierą. Do sekcji Cinema XXI można zgłaszać pełnometrażowe i krótkometrażowe filmy w dowolnej formie i gatunku, które nie miały jeszcze światowej premiery. Organizatorzy zachęcają również do zgłaszania filmów dla dzieci w wieku od 8 do 17 lat, które będą walczyły o nagrody w sekcji „Alicja w mieście”.

Nabór do 16 września 2013

Rome Film Festival czeka na produkcje, które zostały ukończone po 29 listopada 2012. Filmy na taśmie 35 mm, DCP lub płytach DVD, Blue-Ray wraz z napisami w języku włoskim lub angielskim i formularzem zgłoszeniowym należy przysyłać do 16 września 2013 na adres:

 

Festival Internazionale del Film di Roma

Ufficio Cinema

Fondazione Cinema per Roma

Viale Pietro De Coubertin

00196 Roma – I

 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.romacinemafest.it.

 

Paulina Bez

09.07.2013