"Rosa" z dotacją Eurimages

„Rosa”, polsko-bośniacka koprodukcja w reżyserii Denijala Hasanovicia, znalazła się wśród 17 projektów, którym przyznano dofinansowanie z funduszu Eurimages.

17 projektów ze wsparciem Eurimages

W minionej sesji fundusz przyznał wsparcie 16 projektom fabularnym oraz 1 dokumentalnemu na łączną kwotę 4 mln 538 tys. euro. Wśród wybranych projektów znalazła się polsko-bośniacka koprodukcja „Rosa” w reżyserii Denijala Hasanovicia. Będzie to debiut reżysera. Produkcja otrzyma z funduszu Eurimages 87 tys. euro. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Polskim producentem jest Skorpion Arte Sp. z o.o.

Eurimages

Działający przy Radzie Europy fundusz Eurimages wspiera produkcję, dystrybucję i promocję europejskich filmów na arenie międzynarodowej. Fundusz powstał w 1988. Przez ten czas wsparcie na kwotę ok. 492 mln euro otrzymało 1619 europejskich koprodukcji. Polska jest członkiem Eurimages od 1991 roku. W zeszłym roku dofinansowanie z funduszu Eurimages otrzymały aż cztery produkcje z polskim udziałem: „Obietnica” Anny Kazejak, „11 minut” Jerzego Skolimowskiego, „Po śmierci” Magnusa von Horna oraz „Jeszcze dzień życia” Raula de la Fuente i Damiana Nenowa.

 

Więcej informacji: www.coe.int/t/dg4/eurimages/default_en.asp.

 

Magdalena Wylężałek

21.10.2014