"Róża" i "Wymyk" na festiwalu w Brukseli

Filmy „Róża” Wojciecha Smarzowskiego i „Wymyk” Grega Zglinskiego zostaną pokazane na MFF w Brukseli, który odbędzie się w dniach 8-18 czerwca 2012. Oba filmy były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polskie filmy w Brukseli

„Róża” Wojciecha Smarzowskiego i „Wymyk” Grega Zglinskiegoznalazły się w programie 10. edycji MFF w Brukseli. Film Wojciecha Smarzowskiego dostał się do Konkursu Głównego. „Wymyk” widzowie zobaczą w ramach sekcji Panorama. Oba filmy zostaną także pokazane 11 czerwca w ramach „Polskiego wieczoru”. Obrazy były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Projekcje w ramach MFF w Bruskseli będą kolejnymi pokazami filmów na zagranicznych festiwalach.

„Róża” bierze udział w MFF w Berdyansku na Ukrainie (25 maja – 3 czerwca), a w najbliższym czasie zostanie także pokazana podczas: Brooklyn Film Festiwal (1-10 czerwca), MFF w Brukseli (8-16 czerwca), MFF Trencianskie Teplice (16-23 czerwca), MFF Cinepolitica w Bukareszcie (15-21 czerwca) i MFF w Edynburgu (20 czerwca – 1 lipca).

 

MFF w Brukseli


Festiwal odbywa się od 10 lat. Celem imprezy jest prezentowanie nowych filmów, które powstają co roku w Europie. W tym roku w programie festiwalu znalazło się ponad 50 obrazów. Pokazom filmów będę towarzyszyły spotkania z twórcami i masterclassy z m.in. Peterem Greenaway’em, Jean-Michelem Bernardem i Peterem Aalbaekiem.

 

Informacje o festiwalu na stronie: www.brff.be.

31.05.2012

Galerie zdjęć