Rozmowa z twórcami „Baby Bump”

Rozmawiamy z Kubą Czekajem – reżyserem „Baby Bump” oraz producentkami filmu – Magdaleną Kamińską i Agatą Szymańską z firmy Balapolis.

11-letni Mickey House właśnie przestał być dzieckiem. Nie wie kim jest. Nie ma przyjaciół. Nie rozumie swojej matki. Nie lubi tego, co się dzieje z jego ciałem. Rzeczywistość i wyobraźnia mieszają się. Zdarzenia w domu i w szkole urastają do rangi ostatecznych. Mickey musi znaleźć w sobie siłę, żeby skończyć to, co się zaczęło. Gdzie zaprowadzi go spotkanie z własnym, dojrzewającym ciałem? Dorastanie nie jest dla dzieci.

Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Kuba Czekaj. Zdjęcia zrealizował Adam Palenta. W filmie wystąpili m.in. Kacper Olszewski, Agnieszka Podsiadlik, Caryl Swift, Sebastian Łach i Weronika Wachowska.

„Baby Bump” powstał w ramach warsztatów Biennale College Cinema i w związku z tym jego premiera odbyła się na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Film został bardzo dobrze przyjęty. W Polsce będzie można go zobaczyć na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie „Baby Bump” bierze udział w konkursie Inne Spojrzenie.

Oficjalna strona filmu: babybumpthemovie.com.

09.09.2015