Rozpoczął się nabór na East Doc Platform

W marcu 2013 roku odbędzie się w Pradze druga edycja spotkania East Doc Platform. Wydarzenie to poświęcone jest wspieraniu produkcji filmów dokumentalnych na różnych etapach powstawania.

 

East Doc Platform to inicjatywa Institute of Documentary Film, której pierwsza edycja odbyła się w tym roku w trakcie One World International Human Rights Documentary Film Festival w Pradze. Na marzec 2013 roku planowana jest druga edycja, a organizatorzy już zapraszają do zgłaszania projektów na wydarzenia składające się na program East Doc Platform.

East European Forum

Program skierowany jest do producentów, którzy pracują nad projektami będącymi w fazie developmentu lub produkcji i poszukują źródeł finansowania. Jest to największe we Wschodniej Europie forum koprodukcyjne, na którym goszczą redaktorzy zamawiający wiodących stacji telewizyjnych, dystrybutorzy i przedstawiciele funduszy filmowych z całego świata. W 2012 roku dzięki pomocy uzyskanej na East European Forum powstało około 100 filmów. W ramach East European Forum odbędą się warsztaty pitchingu i sam pitching.

 

Więcej informacji o East European Forum.

Doc Launch Presentation

Program koncentrujący się na projektach w fazie postprodukcji lub rough-cut. Organizatorzy stawiają sobie za cel ułatwienie dystrybucji takich projektów. Co roku prezentowanych jest tutaj 8-9 pełnometrażowych dokumentów, a ogląda je ponad 70 profesjonalistów z branży.

 

Więcej informacji o Doc Launch Presentation.

Projekt Market

Ten program stworzono, by ułatwić twórcom filmów dokumentalnych kontakt z decydentami z festiwali filmowych, stacji telewizyjnych, funduszy filmowych, film dystrybucyjnych, itp. Odbywa się on na zasadzie spotkań ‚one-to-one’ i jest otwarty na projekty filmów w każdej fazie powstawania.

 

Więcej informacji o Projekt Market.

 

Termin zgłoszeń na wszystkie wydarzenia mija 1 grudnia 2012. 

 

Źródło informacji: www.polishdocs.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Marta Sikorska

12.10.2012