Rozpoczęły się zapisy na Plenery FSO 2017

21 czerwca wystartowały zapisy na Plenery Film Spring Open. Dwunasta edycja interdyscyplinarnych warsztatów filmowych Sławomira Idziaka odbędzie się pomiędzy 19 a 28 października w Krakowie i jak co roku zgromadzi młodych adeptów branży audiowizualnej, którzy będą się kształcić pod okiem najlepszych specjalistów i twórców.

Dla kogo?

W Plenerach mogą wziąć udział wszyscy, którzy swoją przyszłość wiążą z szeroko pojmowaną sztuką audiowizualną: reżyserzy, operatorzy, scenarzyści, aktorzy, montażyści, realizatorzy dźwięku, kompozytorzy, a także programiści, graficy czy producenci. Równie bogaty jest program 10-dniowych Plenerów. Uczestnicy będą uczyć się i realizować swoje projekty filmowe w jedenastu Grupach Twórczych, których tematyka obejmuje: film dokumentalny, scenariusze, VR, interaktywność, teledyski, film reklamowy, CGI – animacje, gry komputerowe, prewizualizacje filmów fabularnych, twórczość internetową oraz nowy model produkcji filmowej. Idea wolności twórczej Plenerów pozwala uczestnikom na realizację swoich projektów również poza grupami twórczymi oraz uczestnictwo w licznych wykładach, warsztatach i spotkaniach z twórcami.

Tegoroczne Plenery mają szansę być znacznie bardziej międzynarodowe niż poprzednie edycje, jako że od zeszłego roku ruszyła ich intensywna promocja poza granicami naszego kraju, począwszy od wydarzeń branżowych w Tallinie, poprzez festiwale w Rotterdamie, Berlinie, Sofii, wykłady w Moskwie, a skończywszy na Festiwalu w Cannes, gdzie gościli również wykładowcy Film Spring Open: Małgorzata Szumowska, Allan Starski, Dorota Kędzierzawska i Tomasz Wasilewski.

Nowy Model Produkcji Filmowej

Tematem przewodnim edycji 2017 będzie Nowy Model Produkcji Filmowej, o którym nagradzany operator i reżyser Wojciech Staroń, jeden z tegorocznych wykładowców Plenerów, powiedział: „Słowo profesjonalizm w Polsce jest od lat równoznaczne z podążaniem za schematem, kliszą, by dać pozorne poczucie bezpieczeństwa producentom. Dla mnie jest wręcz przeciwnie: profesjonalizm to umiejętność łamania schematycznego myślenia i elastyczne szukanie maksymalnie dobrych rozwiązań z minimum potrzebnych środków.” Tym samym młodzi filmowcy mogą liczyć na zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy jak swoje filmy robić lepiej i taniej.

Podczas Plenerów uczestnicy będą mogli korzystać z jedynego w Polsce studia filmowego na kółkach – Cinebusa, najnowszego dziecka rodziny Film Spring Open. Rodzinna atmosfera, a jednocześnie profesjonalny, wybiegający w przyszłość program edukacyjny i dostęp do nowoczesnego zaplecza technologicznego zapewnionego przez najlepsze światowe marki stanowią o wyjątkowości tego wydarzenia w skali Europy.

Chętni mogą zapisać się na Plenery na stronie fundacji:

Zapisy do Grupy Scenariuszy wymagają dodatkowo przesłania treatmentu scenariusza filmu fabularnego (10-20 stron) na adres: biuro@filmspringopen.eu. Więcej informacji na stronie http://filmspringopen.eu/pl/.

Informacja prasowa

21.06.2017