Rozpoczęto nabór na Berlinale Talent Campus

Do 5 października trwa nabór na Berlinale Talent Campus. BTC to warsztaty dla młodych filmowców, organizowane przy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

 

Podczas przyszłorocznego berlińskiego festiwalu w dniach od 11 do 16 lutego odbędzie się 10. Edycja warsztatów Berlinale Talent Campus. Rokrocznie w imprezie bierze udział ok. 350 profesjonalistów, stawiających pierwsze kroki w przemyśle filmowym. Mają oni szansę spotkania najbardziej znanych i cenionych ekspertów z branży filmowej oraz uczestniczenia w zajęciach praktycznych.

 

Do udziału w Berlinale Talent Campus mogą się zgłaszać studenci ostatnich lat szkół filmowych oraz czynni filmowcy, którzy niekoniecznie mają wykształcenie filmowe. Warunkiem rozpatrywania zgłoszenia jest wzięcie udziału przez daną osobę w jednym projekcie długometrażowym lub w krótkometrażowym, który to film brał udział w międzynarodowym festiwalu. W BTC można brać udział tylko raz, dla uczestników poprzednich edycji przygotowano Talent Project Market. Temat przewodni 10 edycji to „Changing Perspectives”.

 

Więcej informacji o Berlinale Talent Campus: www.berlinale-talentcampus.de.

 

21.07.2011