Rusza 5. American Film Festival

21 października w Kinie Nowe Horyzonty startuje 5. American Film Festival. Jesienne święto niezależnego kina amerykańskiego potrwa do niedzieli. Na otwarciu zostanie zaprezentowany zwycięzca tegorocznego Sundance FF „Whiplash” Damiena Chazelle’a.

 

We wtorek organizatorzy festiwalu zapraszają na polską premierę filmu „Sun Belt Express” Evana Wolfa Buxbauma (KNH 4, 20.00), który był gościem ubiegłorocznych targów US in Progress. W tym roku film powraca na festiwal w sekcji konkursowej Spectrum. W KNH 5 o tej samej godzinie zostanie zainaugurowana retrospektywa Orsona Wellesa.

Goście 5. AFF

American Film Festival to nie tylko filmy. Z widzami spotkają się goście festiwalu i twórcy. We Wrocławiu pojawią się: Megan Griffiths i Emily Wachtel („Szczęściarze”), Mike Ott („Lake Los Angeles”), Michael Tully („Pingpongowe lato”), John Goracy i Genevieve Adams („Zakręceni”), Ryan Murdock i Louis Ortiz („Obama z Bronxu”), Leah Meyerhoff („Wierzę w jednorożce”), Joel Potrykus („Krogulec”), Shawn Telford („Zadupie”), Patrick Brice („Dziwak”), Keith Miller („Pięć gwiazd”), Ben Cotner („Sprawa przeciwko ósemce”), James Kaelan i Blessing Yen („Węgorz”), Dave Boyle („Człowiek z Reno”), Nathan Silver („Czas niepewności”), Rachel Wolther („Łagodnie i czule”), Travis Gutiérrez Senger i Barbara Norris („Pustynna katedra”), Marcin Giżycki („Magiczne życie. Opowieść o American Magic-Lantern Theater”). Gościem specjalnym festiwalu i laureatem Indie Star Award 5. AFF będzie Whit Stillman. W piątek odbędzie się masterclass z jego udziałem. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w wyznaczonych kasach kina.

 

Więcej o festiwalu: www.americanfilmfestival.pl.

 

Informacja prasowa

21.10.2014