Rusza 6. sezon cyklu Polish Cinema for Beginners

3 marca we Wrocławiu rozpoczyna się kolejny sezon Polish Cinema for Beginners, cyklu prezentującego selekcję najciekawszych polskich filmów z angielskimi napisami. Z okazji 6. odsłony w programie nadchodzącej edycji znalazły się najbardziej interesujące filmy muzyczne.

Polskie kino trafia do odbiorców obcojęzycznych

Organizowany od 2012 roku Polish Cinema for Beginners to program filmowy zwracający się do odbiorców obcojęzycznych, którzy często nie mieli wcześniej okazji poznać największych arcydzieł polskiej kinematografii, ale i kultowych klasyków naszej popkultury. Pokazy Polish Cinema for Beginners poprzedzone są zawsze wprowadzeniem eksperta, przybliżającym tematykę i kontekst filmu, a podsumowane dyskusją. W czasie poprzednich edycji międzynarodowa publiczność zobaczyła m.in. „Matkę Joannę od Aniołów” Jerzego Kawalerowicza, „Człowieka z marmuru” Andrzeja Wajdy, „Rewers” Borysa Lankosza czy „W ciemności” Agnieszki Holland.

Polish Beats

Najnowszy sezon PCfB odbywać się będzie pod hasłem „Polish Beats”.

„Playlista oznaczona numerem sześć na pewno nie będzie nudna: na ścieżkach dźwiękowych obrazów, które tej wiosny zobaczą widzowie, znajdziemy tak hip-hop z katowickich blokowisk („Jestem bogiem” Leszka Dawida), jak i „muzykę chodnikową” rozbrzmiewającą, jak kraj długi i szeroki, w nadwiślańskich dyskotekach („Disco Polo” Macieja Bochniaka), piosenki legendarnej piątki z Liverpoolu grane gdzieś na prowincji komunistycznej Polski („Yesterday” Radosława Piwowarskiego) i śpiew, co prawda współczesnych i musicalowych, ale wciąż śmiertelnie niebezpiecznych syren („Córki dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej). Finałem sezonu będzie spotkanie z kultową kolaboracją artystyczną Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Komedy – niezwykle pięknym, przesyconym jazzem filmem”Niewinni czarodzieje” – piszą organizatorzy cyklu.

6. edycja Polish Cinema wystartuje 3 marca o godzinie 19:00 pokazem „Jestem bogiem” i rozbrzmiewać będzie w Kinie Nowe Horyzonty co dwa tygodnie aż do 28 kwietnia.  Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl.

Więcej na temat projektu PolishCinema.com.pl oraz facebook.com/PolishCinema.

Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Informacja prasowa

26.02.2016