Rusza Akademia Planete+ Doc

2 października na Uniwersytecie Warszawskim w ramach Akademii Planete+ Doc ruszy program edukacji filmowej dla studentów poprzez film dokumentalny.

Edukacja przez filmy dokumentalne

Celem Akademii Filmu Dokumentalnego Planete+ Doc jest rozbudzenie i ukierunkowanie zainteresowania filmami dokumentalnymi, a przede wszystkim udostępnienie studentom odpowiednich narzędzi do ich krytycznej analizy i świadomego wykorzystywania w pracy naukowej i zawodowej.

15 projekcji

Zajęcia w ramach Akademii trwają jeden semestr (30h), na który składa się 15 projekcji wybranych filmów dokumentalnych, poprzedzonych krótkimi wykładami merytorycznymi i połączonych z dyskusjami i spotkaniami z zaproszonymi gośćmi (m.in. twórcami filmów dokumentalnych, krytykami filmowi, socjologami i kulturoznawcami). Każde zajęcia trwają łącznie ok. 2-2,5 godziny w zależności od długości filmu oraz dynamiki dyskusji po projekcji.

Wykładowcy

Wykłady poprzedzające projekcje filmów prowadzone są przede wszystkim przez pracowników oraz doktorantów Instytutu Kultury Polskiej UW, ale także Instytutu Filozofii UW, Instytutu Sztuki PAN oraz Instytutu Badań Literackich PAN. W programie znalazły się filmy o bardzo zróżnicowanej tematyce – począwszy od rozliczeń z najtrudniejszymi wydarzeniami w historii XX wieku, przez analizę współczesnych konfliktów zbrojnych oraz procesów ekonomicznych, aż po intymne portrety zbiorowe i indywidualne.

Akademia nie tylko dla studentów

Program rusza 2 października we wtorek o 18.30 w Kinie Luna. Pokazy i spotkania będą odbywać się co wtorek przez cały semestr zimowy. Osoby niebędące studentami Uniwersytetu Warszawskiego oraz nie zarejestrowane w USOS, mogą uczestniczyć w zajęciach wykupując pojedyncze bilety na poszczególne projekcje filmu wraz z wykładem. Cena biletu wynosi 20 zł.

 

Szczegółowe informacje o Akademii na stronie: akademia.planetedocff.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

26.09.2012