Rusza festiwal Miasto Gwiazd

12 września rusza Miasto Gwiazd – Interdyscyplinarny Festiwal Sztuki w Żyrardowie, otwarty i edukacyjny – a w nim Miasto Filmu – osobisty i kameralny przegląd filmowy.Miasto Gwiazd to festiwal, który postanowił połączyć wszystkie sztuki i znaleźć dla nich miejsce w postindustrialnych przestrzeniach Żyrardowa. Obok wydarzeń związanych z teatrem, malarstwem, rzeźbą, performancem, modą w programie imprezy znajdą się wątki filmowe.

Polskie kino w Żyrardowie

W tym roku podczas Miasta Filmu (14-17.09) w programie znajdzie się przede wszystkim nowe polskie kino. W przeglądzie znalazły się m.in. „Jak całkowicie zniknąć” Przemysława Wojcieszka, „Heavy Mental” Sebastiana Buttnego i „Kontrym” Marcina Fischera. Nie zabraknie na festiwalu polskich krótkich metraży – widzowie obejrzą film „Hitler w operze” Michała Grzybowskiego, także „Moloch” Szymona Kapeniaka i „Sandland” Bartka Żmudy.

Wielkie kino dla małych widzów

Każdego poranka w programie Miasta Gwiazd znajdzie się wielkie kino dla małych widzów. Zestaw animacji od Grupy Smacznego – wśród nich „Mami Fatale” oraz trzy znakomite produkcje od Kina Dzieci – festiwalu, który zmienia w Polsce definicje „filmu dla dzieci”. Za jego sprawą do polskich kin trafiły takie filmy, jak „Nocturna” – o strachu przed ciemnością pokonanym z miłości do gwiazd czy „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”, opowiedziana ze skandynawskim humorem przypowieść o tym, co najważniejsze w przyjaźni. Teraz – wraz z „Niesfornym Bramem” filmy zostaną pokazane w Żyrardowie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Miasta Filmów jest bezpłatny. Wszystkie pokazy odbywają się w kinie LEN.

Więcej o Festiwalu: www.miastogiwazd.pl.

Informacja prasowa

08.09.2015