Rusza IX Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej w Krakowie

Rusza IX edycja Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej w Krakowie. 

Filmowcy – do dzieła!

Rusza IX edycja Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej. Termin zgłoszeń upływa 10 marca 2017 roku. Jak co roku, wspierana będzie realizacja nagrodzonych produkcji nie tylko finansowo, ale także logistycznie. Organizatorami konkursu są: Miasto Kraków, województwo małopolskie oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie. 

Zwycięskie produkcje

W poprzednich edycjach w ramach Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej zwyciężyły m.in. produkcje: „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego, „Obława” i „Pani z przedszkola” Marcina Krzyształowicza,  „Czerwony Pająk” Marcina Koszałki, „Demon” Marcina Wrony, „Fale” Grzegorza Zaricznego oraz „Czerwony kapitan” Michala Kollára. A już 3 marca do kin w całej Polsce trafi film w reżyserii Marie Noëlle – „Maria Skłodowska-Curie”, który został wyłoniony w ramach VII Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej.

Zasady konkursu

Niezmiennie celem Konkursu realizowanego ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie (utworzonego przez Miasto Kraków, województwo małopolskie oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe) jest wspieranie produkcji filmowych związanych z Krakowem i Małopolską. Projekty te mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu, a także do podkreślania jego pozytywnego wizerunku. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest związanie produkcji z Krakowem i / lub województwem małopolskim, zarówno poprzez tematykę, jak i twórców, ale przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu. Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć wniosek w dwóch formach: elektronicznej i pisemnej. Aktualny formularz oraz szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego wypełnienia wniosku są dostępne na www.film-commission.pl. Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy złożyć w siedzibie Krakowskiego Biura Festiwalowego przy ul. Wygranej 2 (30-311, Kraków) w godzinach 9.00–16.00. Za termin złożenia wniosku uważa się datę i godzinę jego wpływu do siedziby Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Wszelkie pytania związane z Konkursem można kierować na adres: nwoda@film-commission.pl, zpopik@film-commission.pl lub pod numer faksu +48 12 354 25 01.

Na podstawie informacji prasowej 

20.02.2017