Rusza nabór do 6. edycji Szkoły Teledysków

Do 1 kwietnia trwa nabór uczestników do 6. Szkoły Teledysków.

Zgłoszenia

Do udziału w Szkole Teledysków zaproszeni są wszyscy, którzy chcą sprawdzić się w roli twórcy filmowego. Jej efektem będą trzy teledyski stworzone pod okiem opiekunów artystycznych dla profesjonalnych artystów. Utwory do tegorocznej Szkoły Teledysków udostępnili Kortez i Bovska. W Szkole Teledysków weźmie udział 30 osób, wyłonionych w drodze naboru. Aby zgłosić chęć udziału, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go mailem na adres fundacji fundacjaplaster@gmail.com do 1 kwietnia. Wszystkie osoby, które nadeślą zgłoszenia zostaną poinformowane o wynikach rekrutacji 3 kwietnia do godz. 20:00.

Koszty

Wpisowe, które obejmuje udział we wszystkich zajęciach (36h) oraz planie zdjęciowym to 200 zł płatne po zakwalifikowaniu się do projektu.

O Szkole Teledysków

Szkoła Teledysków jest unikalną możliwością, zarówno do zdobycia umiejętności przydatnych do realizacji teledysków, jak i podzielenia się swoją wiedzą z innymi uczestnikami projektu. Praca w grupie, i realne poczucie współtworzenia filmów przez wszystkich uczestników projektu to najważniejsze wartości jakie udaje się uzyskać. Pierwszą częścią Szkoły Teledysków będą weekendowe (sobota i niedziela) zajęcia teoretyczne i warsztatowe w siedzibie naszego partnera NInA (Narodowym Instytucie Audiowizualnym przy ulicy Wałbrzyskiej 3/5). Odbędą się one w dniach 9-10, 16-17 i 23-24 kwietnia w godzinach 10:00-17:00. Uczestnicy będą spotykać się z reżyserami i twórcami teledysków. Podczas zajęć będą wspólnie oglądać teledyski, dyskutować o nich oraz poznają tajniki pracy nad nimi.

Wykładowcy

Wśród wykładowców znajdą się twórcy wideoklipów: Konrad Aksinowicz, Roman Przylipiak, Yach Paszkiewicz oraz Agnieszka Kruk (scenarzystka). Podczas zajęć zostaną stworzone scenariusze, który zostaną wykorzystane w kolejnym etapie Szkoły Teledysków – realizacji zdjęć, montażu i postprodukcji. Uroczysta premiera zrealizowanych wideoklipów planowana jest na 1 czerwca.

Agnieszka Gomułka, Maciej Michalski i Kobas Laksa będą pełnili funkcje opiekunów artystycznych nad uczestnikami projektu. Prace nad teledyskami będą prowadzone w 10 osobowych grupach.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.fundacjaplaster.pl/aktualnosci.html.

Na podstawie informacji prasowej

23.03.2016