Rusza nabór filmów do Konkursu kiloff

Festiwal Filmów Niezależnych kiloff odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2016 roku w Katowicach, a nabór do Konkursu kiloff potrwa od 1 stycznia do 6 maja 2016 roku. Organizatorzy zachęcają wszystkich młodych, ambitnych i niebojących się wyzwań twórców do wysyłania swoich prac. Udział w Konkursie kiloff oraz we wszystkich wydarzeniach festiwalu jest bezpłatny.

Nadchodząca edycja Festiwalu

Nadchodząca edycja Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff połączy offową twórczość ze społecznym działaniem. Organizatorzy zapowiadają, że Festiwal będzie twórczym prowokatorem, który w czerwcu wyjdzie na miasto, na zderzenie z rzeczywistością. Powrócą także wszystkie jego najbardziej charakterystyczne punkty, takie jak warsztaty czy Scena Muzyczna kiloff.

Dla kogo Konkurs?

Konkurs, w czasie którego jury oraz widzowie wybiorą najlepsze filmy zgłoszone na festiwal, skierowany jest do młodych, niesztampowych twórców. Film może zgłosić każdy (niezależnie od tego czy jest studentem/absolwentem szkoły filmowej) w wieku od 18 do 35 lat. Forma, technika i gatunek filmów są dowolne – nie mogą one jednak przekroczyć 30 minut i nie mogą być filmami zaliczeniowymi ze szkół filmowych, ponieważ idea festiwalu skupia się na promocji niezależnych działań twórczych.

Zgłoszenia

Aby zgłosić film, należy wypełnić formularz. Lista filmów, które zostały zakwalifikowane do Konkursu głównego zostanie ogłoszona na stronie Festiwalu do 20 maja 2016 roku.

W konkursie do zdobycia są nagrody w dwóch kategoriach – Nagroda Główna Konkursu kiloff oraz Nagroda Publiczności kiloff. Dodatkowo, nagrodzeni uczestnicy dostaną specjalne Statuetki kiloff.

Regulamin konkursu oraz formularz do zgłaszania filmów dostępny na stronie www.kiloff.art.pl. Wszelkie pytania należy kierować pod adres: festiwal.kiloff@gmail.com.

Organizatorem Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff jest Polskie Forum Edukacji Europejskiej.

Na podstawie informacji prasowej

05.01.2016