Rusza nabór na pierwszy w Polsce kurs reżyserii radiowej

Szkoła Wajdy we współpracy z Teatrem Polskiego Radia i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym otwiera nowy program kształcenia – intensywny kurs zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach video.

Doświadczona kadra pod kierownictwem takich twórców reżyserii radiowej i filmowej, jak Janusz Kukuła (Teatr Polskiego Radia) i Wojciech Marczewski (Wajda School), zapewnia najwyższy poziom kształcenia weryfikowany na antenie Polskiego Radia. Kurs będzie realizowany w formie dwunastu sesji weekendowych od sierpnia do grudnia 2019. Kształcenie ma charakter warsztatowy i będzie prowadzone w systemie mistrzowskim przez najlepszych polskich specjalistów z różnych dziedzin twórczości radiowej z udziałem polskich aktorów.

  • Praca reżysera nad sobą – Wojciech Marczewski, Janusz Kukuła
  • Praca reżysera nad tekstem – Krzysztof Sielicki, Jan Buchwald
  • Praca reżysera nad dźwiękiem – Andrzej Brzoska, Maciej Kubera
  • Praca reżysera z aktorem – Waldemar Modestowicz, Jan Warenycia, Igor Gorzkowski
  • Praca aktora z reżyserem – Anna Wieczur-Bluszcz, Krzysztof Gosztyła
  • Praca reżysera nad muzyką – Małgorzata Małaszko-Stasiewicz

W ramach kursu odbywać się będą także zajęcia seminaryjne z cyklu „Spotkania z Mistrzem”, a w roli Mistrzów: Krzysztof Bizio, Jan Englert, Adam Ferency, Cezary Harasimowicz, Piotr Salaber, Ingmar Villqist, Janusz Zaorski.

Uczestnicy zrealizują własne słuchowiska, które zostaną wyemitowane w Teatrze Polskiego Radia, a także zamieszczone na stronach internetowych: Polskiego Radia,  Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego FINA (ninateka.pl) oraz Wajda School (www.wajdaschool.pl, kanał YouTube Wajda School & Studio).

Kurs reżyserii radiowej to propozycja skierowana głównie do studentów i absolwentów reżyserii filmowej i teatralnej, młodych twórców pracujących już w zawodzie, a także realizatorów gier komputerowych, audiobooków i audiodeskrypcji. Zajęcia odbywać się będą w studiach nagraniowych Teatru Polskiego Radia oraz w salach szkoleniowych FINA i Wajda School.

Informacja prasowa


07.06.2019