Trwa nabór projektów na 2. edycję Script Wars

Trwa nabór projektów na 2. edycję Script Wars – Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego.

Organizator, Mazovia Warsaw Film Commission wraz z Mazowieckim Instytutem Kultury czekają na scenariusze pełnometrażowych filmów fabularnych, których akcja osadzona będzie w Warszawie lub na Mazowszu. Adresatami wydarzenia są zarówno profesjonaliści, jak i debiutanci.

Poszukiwane scenariusze pełnometrażowych filmów fabularnych

„Chcemy, żeby nasz region stał się pełnoprawnym bohaterem w kolejnych produkcjach, a twórcy mieli szansę na konsultacje swoich tekstów na możliwie wczesnym etapie. Wierzymy, że Script Wars i udział w nim ułatwi scenarzystom znalezienie dobrych producentów a w dalszej kolejności – kompletowanie budżetów. W przyszłości chcemy takie projekty wspierać zarówno finansowo jako Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy jak i organizacyjnie jako Mazovia Warsaw Film Commission” – informują organizatorzy.

Nabór scenariuszy potrwa do 12 sierpnia. Wyniki zostaną ogłoszone jesienią 2018 roku.

Projekty, które pomyślnie przejdą wstępną selekcję, zostaną ocenione przez jury konkursu. Jury przyzna następujące nagrody:

  • Nagroda Główna w wysokości 15 000 zł
  • Nagroda Druga w wysokości 10 000 zł
  • Nagroda Trzecia w wysokości 5000 zł

Zwycięzcy, jak i finaliści konkursu mają zapewnioną możliwość konsultowania swoich tekstów w ramach Atelier Scenariuszowego. Wszelkie szczegóły dotyczące zasad zgłaszania prac znajdują się w Regulaminie. Laureatami 1. edycji Script Wars zostali Marcin Ciastoń (Hiacynt), Jagoda Szelc (Delikatny balans terroru) i Piotr Tołoczko (Pomiędzy).

Konkurs Script Wars jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, m.st. Warszawy oraz Mazowieckiego Instytutu Kultury. Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie www.mwfc.pl w zakładce Projekty.

Informacja prasowa


29.06.2018