Rusza program Tales of Europe

15 stycznia rozpoczęła się pierwsza edycja programu Tales of Europe. To cykl pokazów filmów europejskich w USA, w ramach którego zostanie zaprezentowana m.in. „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego.

Prezentacja kina europejskiego w USA

Przedstawiciele sieci kin europejskich Europa Cinemas wspólnie z agentem sprzedaży Europa International stworzyli program pilotażowy Tales of Europe, którego celem ma być prowadzenie spójnej i szeroko zakrojonej promocji kina europejskiego w Stanach Zjednoczonych. Inicjatywa odbywa się przy wsparciu Creative Europe MEDIA i jest prezentacją 10 tytułów, które w Europie cieszyły się popularnością wśród widzów kin studyjnych i były prezentowane na największych i najważniejszych imprezach filmowych oraz festiwalach.

Szef Europa International Jean-Christophe Simon podkreśla, że Tales of Europe ma przede wszystkim „służyć zwiększeniu widzialności kina europejskiego na amerykańskim rynku, stworzyć ciekawe ścieżki dystrybucji i pomóc w wypracowaniu nowoczesnych strategii promocyjnych”.

W programie projekcji inicjatywy Tales of Europe obok filmów m.in. Tony Gatlifa, Sergia Castellitto i Pernilli August znalazł się współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej obraz „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego.

Więcej o Tales of Europe: www.europa-international.org.


29.01.2018