Rusza projekt "W małym kinie"

W małym kinie

 

Rusza projekt „W małym kinie”, którego celem jest sprawdzenie jak radzą sobie dzisiaj małe, polskie kina. Inicjatywa jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.


Sytuacja małych kin w Polsce


„W małym kinie” jest niezależną inicjatywą, której celem jest sprawdzenie jak radzą sobie dziś małe kina, powstałe jeszcze przed 1989 rokiem. Projekt jest realizowany przez Fundację Obserwatorium, która w 100 małych polskich miejscowościach (do 40 tys. mieszkańców) przeprowadziła badanie dotyczące małych kin. Efektem pracy są artykuły, fotografie i filmy publikowane na bieżąco na portalu internetowym www.wmalymkinie.pl i na stronie PISF. W grudniu zostanie wydany specjalny raport badawczy na temat sytuacji małych kin w Polsce.

 

Premiera 19 lipca


Portal www.wmalymkinie.pl może współtworzyć każdy, komu nie jest obojętny los małych kin. Fundacja Obserwator czeka na zdjęcia, artykuły i wspomnienia dotyczące małych, działających kin. Oficjalna premiera projektu odbędzie się 19 lipca 2012 w warszawskim kinie Praha o godz. 20.30. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

 

Projekt ze wsparciem PISF


Projekt „W małym kinie” jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami inicjatywy są: Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, Filmweb, Ośrodek Ewaluacji, Neon Muzeum, Kino Praha oraz Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Więcej informacji na stronie projektu: www.wmalymkinie.pl i na stronie PISF: www.pisf.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej


Paulina Bez

18.07.2012