Ostatnie dni naboru na Script Pro 2015

16 lutego kończy się nabór scenariuszy na 5. edycję konkursu Script Pro, organizowanego przez Szkołę Wajdy i Festiwal Off Plus Camera. Partnerem Głównym konkursu jest PKO Bank Polski. Partnerami są również Cinemax oraz PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zgłoszenia do 16 lutego – nowe zasady zgłaszania prac

W tym roku po raz pierwszy zgłoszenie konkursowe można zgłaszać tylko drogą elektroniczną. Zgłoszenie musi zawierać:

  • podpisane godłem (pseudonimem): scenariusz do 125 stron i synopsis (streszczenie fabuły) do 2 stron zapisane w plikach w formacie *.doc lub *.pdf;
  • formularz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie konkursu) zawierający dane autora: godło, tytuł, imię, nazwisko, datę urodzenia, adres, telefon i adres e-mail oraz własnoręcznie podpisane oświadczenie Uczestnika/Uczestników o wyrażeniu zgody na przetwarzanie przez organizatorów danych osobowych na potrzeby związane ze zorganizowaniem i przeprowadzeniem konkursu,
  • dowód wpłaty w wysokości 100 PLN (sto złotych) na konto Fundacji Szkoła Wajdy (nr konta jest podany na stronie www.scriptpro.pl).

Zgłoszenie należy przesyłać do 16 lutego do godziny 23.59 na adres: konkurs@scriptpro.pl.

 

Nagrody regulaminowe konkursu:

  • Nagroda Główna PKO Banku Polskiego – 20 000 zł
  • Druga Nagroda PISF – 12 000 zł
  • Trzecia Nagroda PISF – 8 000 zł
  • Nagroda Specjalna Cinemax – 15 000 zł.

Stypendia ufundowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej

Script Pro jest kontynuacją konkursu Hartley-Merrill organizowanego w Polsce przez ostatnie 24 lata. Finaliści konkursu będą mieli okazję współpracy z wybitnymi ekspertami, otrzymają stypendia ufundowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz będą mieli zapewnione konsultacje scenariuszowe prowadzone przez konsultantów ze Szkoły i Studia Wajdy. Wręczenie nagród tegorocznej edycji odbędzie się podczas uroczystej gali w trakcie 7. edycji Festiwalu Off Plus Camera, w maju 2015 roku w Krakowie. Konkursu przeznaczony jest dla scenarzystów znajdujących się na początku kariery, mających na koncie najwyżej dwa filmy zrealizowane według swojego scenariusza.

Konkurs dla najlepszych scenariuszy

W gronie dotychczasowych laureatów i finalistów znalazły się scenariusze m.in. do filmów: „Bogowie”, reż. Łukasz Palkowski wg scenariusza Krzysztofa Raka, „Obietnica”, reż. Anna Kazejak wg scenariusza Anny Kazejak i Magnusa von Horna, „Lęk wysokości” reż. Bartek Konopka wg scenariusza Bartka Konopki i Piotra Borkowskiego, „Jesteś bogiem” reż. Leszek Dawid wg scenariusza Macieja Pisuka czy wchodzący właśnie do kin obraz „Carte Blanche” Jacka Lusińskiego.

Realizowane scenariusze w fazie produkcji

Dodatkowo w fazie produkcji znajdują się następujące filmy, które zostały nagrodzone lub wyróżnione w konkursie Script Pro: „Zagubieni” Julii Kowalski (Druga Nagroda PISF 2014), „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej wg scenariusza Roberta Bolesty (finalista 2013), „Dziennik z podróży do Budapesztu” Rafała Kapelińskiego (finalista 2013), „Mur” Dariusza Glazera (Nagroda Główna w 2012), „Zgoda” Małgorzaty Sobieszczańskiej w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego (Trzecia Nagroda 2012) oraz „Letnie przesilenie” Michała Rogalskiego (Nagroda Główna w 2008).

 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj.

 

Więcej informacji: www.scriptpro.pl.

20.01.2015