Rusza strona scenarzysci.org.pl

Wystartowała pierwsza polska strona internetowa kierowana do scenarzystów filmowych.

 

Jest to witryna Koła Scenarzystów SFP. Będzie udostępniać informacje o spotkaniach branżowych, warsztatach, konkursach oraz aktualności i inne przydatne dane. Stałe rubryki to także wywiady z twórcami oraz felietony Joanny Kos-Krauze, Przewodniczącej Koła Scenarzystów i Andrzeja Wojnacha, scenarzysty i producenta filmowego, dyrektora WSZP w Warszawie. Publikuje też informacje o organizacjach zrzeszających ludzi pióra z branży: Kole Scenarzystów i Federacji Scenarzystów Europejskich.

 

Strona będzie współtworzona przez scenarzystów i filmowców. Redaktorzy czekają na wiadomości dotyczące tematyki scenariuszowej, ogłoszenia środowiskowe i komentarze do blogów. Istnieje też możliwość założenia własnego bloga.

 

– Na stronie zamieszczamy na przykład Manifest Scenarzystów Europejskich sformułowany przez Federację Scenarzystów Europejskich, której członkiem jest Koło Scenarzystów SFP. Uruchomione będzie również specjalne miejsce przeznaczone dla scenarzystów poszukujących porady prawnej, a odpowiedzi prawnika, specjalisty od prawa autorskiego zamieszczone będą na stronie. Portal ma być interaktywną platformą komunikacji, dlatego zachęcam wszystkich do jego współtworzenia! – mówi Oriana Kujawska z zarządu Koła Scenarzystów, która redaguje stronę.

 

Adres strony: www.scenarzysci.org.pl, kontakt: koloscenarzystow@sfp.org.pl.

29.06.2009