Ruszają warsztaty Kino Dzieci.Pro

Ruszają warsztaty rozwoju produkcji filmowej dla młodej widowni Kino Dzieci.Pro. 16 twórców zjeżdża do Poznania.

Kino Dzieci.Pro

Kino Dzieci.Pro to program stworzony z myślą o wsparciu produkcji filmów dla dzieci i młodzieży w Polsce. Jest on odpowiedzią na zapotrzebowanie na filmy tworzone przez polskich twórców, których brak widoczny jest w programach filmowych przeglądów i festiwali. Jako wzorzec stawiane są kraje skandynawskie, Holandia i Niemcy, gdzie co roku powstaje kilka lub nawet kilkanaście wysokiej jakości filmów dla dzieci.

Films For Kids.Pro

W 2014 r. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty (we współpracy ze Stowarzyszeniem Film 1, 2) zainicjowało Films For Kids.Pro – program wspierający rozwój produkcji filmowej dla dzieci w wieku 5-12 lat. W warsztatach wzięło udział 12 zespołów złożonych ze scenarzystów i producentów z Polski i Norwegii. Jednym z efektów pierwszej edycji FFK.Pro było przejście wiosną tego roku do produkcji filmu „Tarapaty” (reż. Marta Karwowska, produkcja Koi Studio), którego scenariusz rozwijany był podczas warsztatów.

Druga edycja programu

W tym roku pod nazwą Kino Dzieci.Pro ruszyła druga edycja programu. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń grono międzynarodowych ekspertów wybrało 8 projektów, które będą opracowywane – od kilkustronicowych pomysłów, do pełnej wersji scenariusza– w trakcie warsztatów w gronie międzynarodowych script-doctorów i producentów. Równolegle, producenci opracowywać będą strategię finansowania, promocji i dystrybucji filmu.

4 sesje

Warsztaty składają się z 4 sesji i konsultacji on-line. Pierwsza sesja odbywa się w podczas Festiwalu Filmowego Ale Kino! w Poznaniu (27.11-4.12.2016). Podczas Berlinale w lutym 2017 odbędzie się drugi zjazd, gdzie uczestnicy warsztatów wezmą udział w wydarzeniach branżowych festiwalu. Na połowę czerwca zaplanowano trzecią sesję podczas festiwalu Kino w Trampkach w Warszawie. Ostatni zjazd, wraz z pitchingami, odbędzie się we wrześniu 2017 podczas 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Warsztaty ze wsparciem PISF

Warsztaty powstają dzięki finansowemu wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Organizatorem Kina Dzieci.Pro jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Więcej informacji na www.kdpro.pl.

Informacja prasowa

30.11.2016