Ruszają zdjęcia do filmu „Mój sąsiad Adolf”

27 stycznia w Kolumbii rozpoczną się zdjęcia do izraelsko-polsko-kolumbijskiej koprodukcji pt. „Mój sąsiad Adolf”. Polska część zdjęć przewidziana jest w drugim kwartale 2020 roku. Film jest współfinansowany przez PISF. Polskim producentem filmu jest Film Produkcja.

„Mój sąsiad Adolf”

Bohaterem filmu jest Polsky (David Hayman), mieszkający w kolumbijskiej wsi, samotny i zrzędliwy mężczyzna, który przeżył Holocaust. Polsky podejrzewa, że jego nowym sąsiadem jest… Adolf Hitler. Gdy nikt nie daje wiary w jego słowa, postanawia odkryć prawdę na własną rękę. Jedynym sposobem na znalezienie dowodów jest zaprzyjaźnienie się z sąsiadem.

Zdjęcia w Kolumbii i w Polsce

Zdjęcia rozpoczną się 27 stycznia. Na potrzeby filmu, w Medellin w Kolumbii powstaje miasteczko dwupiętrowych domów z ogródkami, ogrodzenia, place i ścieżki. Część zdjęć odbędzie się również w Warszawie.

Twórcy

Film wyreżyseruje Leon Prudovsky, który napisał scenariusz w duecie z Dmitrim Malinskym.

Za produkcję odpowiadają Haim Mecklberg i Estee Yacov-Mecklberg z 2-Team Productions (laureaci nagrody Sundance Grand Jury 2016 za „Sand Storm”, zdobywcy nagrody Venice Audience 2014 za „The Farewell Party”) oraz Klaudia Śmieja-Rostworowska („High Life”, „Obywatel Jones”) i Staszek Dziedzic z Film Produkcji. Koproducentami są kolumbijski oddział Vandalo oraz Moshe Edery z United King Films.

W rolach głównych wystąpią David Hayman („Chłopiec w pasiastej piżamie”) i Udo Kier („Armageddon”, „Blade”).

W produkcję zaangażowani są polscy twórcy, wśród których znalazł się znany na międzynarodowym rynku filmowym między innymi ze wspaniale poetyckich obrazów z filmów Jennifer Kent, autor zdjęć, Radek Ładczuk.

Film jest wspierany przez Rabinovitch Film Fund, Polski Instytut Sztuki Filmowej i Kolumbijski Fundusz Filmowy.

Informacja prasowa

23.01.2020