Ruszają zdjęcia do koprodukcji "Wielki Skok"

15 kwietnia w hali zdjęciowej ATM Studio ruszają zdjęcia do krótkometrażowego filmu Kristoffera Rusa, polsko-szwedzkiej koprodukcji „Wielki Skok” („The Big Leap”), która jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Wielki Skok” z Jakubikiem

Film opowiada o trójce bohaterów, którzy spotykają się na dachu jednego z drapaczy chmur, aby popełnić samobójstwo z powodu kryzysu finansowego. Szybko okazuje się, że dzielą ich różnice światopoglądowe: Sarah jest wierząca, John jest ateistą, a Ben – agnostykiem. Kryzys ekonomiczny przechodzi w kryzys duchowy. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, kto ma rację jest Wielki Skok. W role głównych bohaterów wcielą się : Tilly Scott Pedersen („Zakochani widzą słonie” Dagura Kari), Gustaf Skarsgård („Niepokonani” Petera Weira) i Arkadiusz Jakubik.

Czarna komedia z technologicznym rozmachem

Czarna komedia opowiadająca o duchowych dylematach w dobie kryzysu finansowego, realizowana będzie z wykorzystaniem technologii CGI (computer generated imagery) – animacji komputerowej, dzięki której wokół aktorów i elementów scenografii powstanie miasto. Za efekty specjalne odpowiada spółka ATM FX (ATM Grupa SA).

Kristoffer Rus

Kristoffer Rus jest szwedzkim reżyserem polskiego pochodzenia, absolwentem Szkoły Filmowej w Sztokholmie i Szkoły Wajdy. Jego krótkometrażowy film „Apple tree” (2003) pokazywany był m. in. na festiwalach w Cannes, Marrakeszu, Palm Springs. W Polsce zrealizował krótkometrażową fabułę „Street feeling” (2009). Obecnie oprócz „Wielkiego Skoku” pracuje nad pełnometrażowym debiutem fabularnym, „Masakra profana”, który jest adaptacją książki Jarosława Stawireja.

Film współfinansowany przez PISF

Producentem filmu jest Prasa i Film, koproducentami: East of West Cinema AB (Swecja), TVP S.A., ATM FX i ATM Studio, WFDiF. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i Szwedzki Instytut Filmowy.

 

Strona filmu: www.bigleapthemovie.com.

 

Na podstawie informacji prasowej

13.04.2012