Ruszają zgłoszenia do Talent Demo

Festiwal EnergaCamerimage zaprasza studentów i młodych twórców do zgłaszania się do programu Talent Demo.        

Co to takiego?

Talent Demo to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które odpowiada na potrzeby studentów i aspirujących filmowców. Co roku wybrana grupa uczestników ma wyjątkową szansę spotkania z cenionymi ekspertami – autorami zdjęć, reżyserami, montażystami, agentami, producentami.  

Jak to działa?

Celem inicjatywy jest umożliwienie młodym filmowcom zaprezentowania i omówienia projektów, nad którymi obecnie pracują ze światowej klasy profesjonalistami ze świata filmu. Program jest skierowany przede wszystkim do studentów szkół filmowych i artystycznych oraz niezależnych twórców, którzy otrzymają niepowtarzalną szansę przedyskutowania swojej pracy i pomysłów z ekspertami z różnych obszarów branży filmowej.

Wybór uczestników Talent Demo zostanie dokonany na podstawie zgłoszeń nadesłanych do organizatorów festiwalu. Program jest okazją zarówno do przedstawienia swoich projektów profesjonalistom z branży filmowej, jak i omówienia dalszej drogi kariery. Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby zapewnić każdemu uczestnikowi konsultację z ekspertem, który najlepiej wpisze się w profil jego projektu i problemów, które chciałby omówić.

Jak się zgłosić?

Wystarczy zalogować się na portal.camerimage.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym należy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących doświadczenia oraz projektu. Uczestnicy programu wybierani są na podstawie tychże aplikacji.

Opłata rejestracyjna wynosi 50 zł.

Kiedy można się zgłaszać?

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 13 października 2019.

Kim są eksperci?

Grupa ekspertów składa się z przedstawicieli szeroko pojętej branży filmowej, np. uznanych autorów zdjęć filmowych, reżyserów, agentów, producentów, dystrybutorów, montażystów i in.

W zeszłym roku w skład zespołu ekspertów Talent Demo weszli następujący uznani profesjonaliści: PETER DALE (reżyser, producent i scenarzysta), PHILIPPE ROUSSELOT (autor zdjęć), SUKI MEDENCEVIC (autor zdjęć), SOPHIE FIENNES (reżyserka i montażystka), and ANN MURPHY (talent agent). Skład ekspertów biorących udział w tegorocznej odsłonie Talent Demo zostanie ustalony na podstawie zgłoszeń uczestników zaproszonych do programu i ogłoszony w późniejszym terminie.

Poprzedni uczestnicy o Talent Demo

„Jednym z powodów, dla których ten festiwal jest tak wyjątkowy jest fakt, iż wszyscy tutaj jesteśmy wobec siebie równi. Bez względu na status i sławę osób biorących udział w Camerimage, wszyscy jesteśmy filmowcami, których przyciąga na ten festiwal zamiłowanie do rzemiosła. Robienie filmów to wspólny wysiłek. Ogromna pomoc jaką uzyskałem od pana Heima i jego współpracowników była niezbędna dla pomyślnego ukończenia Catch.” – Jeremy Glaholt, jeden z uczestników Talent Demo 2012.

„Camerimage i Talent Demo to świetne doświadczenie, które otworzyło mnie na nowe rzeczy. Spotkanie z filmowcami z całego świata przekonało mnie, by iść do przodu, nie poddawać się na tej długiej drodze do skończenia filmu. Poczułem prawdziwe braterstwo wśród filmowców, co w dzisiejszych czasach, gdy świat jest rozdarty pomiędzy granicami i różnicami kulturowymi, jest szczególnie ważne” – Arturo Almanza, jeden z uczestników Talent Demo 2015.

Sesja ekspercka Talent Demo odbędzie się w trakcie Festiwalu EnergaCAMERIMAGE w Toruniu (9-16 listopada 2019).

Informacja prasowa


25.09.2019