Ruszył nabór na Polish Days 2020

Rozpoczął się nabór nowych polskich filmów i projektów na Polish Days 2020, które w możliwej do przeprowadzenia formule odbędą się w dniach 27-29 lipca 2020. To najważniejsze wydarzenie branżowe Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji, zarówno gotowe filmy, jak i fragmenty obrazów w fazie post-produkcji oraz będą uczestniczyć w prezentacjach projektów w developmencie. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 maja 2020.

Polish Days to co roku znakomita możliwość dla producentów i twórców polskich filmów na promocję ich projektów, zaplanowanie strategii festiwalowej filmów oraz znalezienie zagranicznych partnerów (agentów sprzedaży, koproducentów, dystrybutorów). Organizatorzy zachęcają zarówno do zgłaszania nowych polskich filmów, jak również wzięcia udziału w zamkniętych pokazach i zgłaszania projektów będących w developmencie do sesji pitchingowej. Podczas wydarzenia, partnerzy z firm post-produkcyjnych przyznają wybranym projektom nagrody w postaci usług post-produkcyjnych na preferencyjnych warunkach.

Formularz zgłoszeniowy

Stypendium od PISF i EAVE

EAVE wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej już po raz czwarty przyzna stypendium dla polskiego producenta i polskiego projektu filmowego na etapie developmentu, które pokryje koszty udziału w prestiżowym programie producenckim EAVE w 2021 roku. Z kolei Screen International drugi raz przyzna nagrodę dla projektu w fazie produkcji. Nagroda to promocja przez współpracę redakcyjną.

W trakcie Polish Days odbędą się również warsztaty First Cut Lab Poland

10.04.2020