Kończy się nabór na Script Pro 2016

Trwa 6. edycja najbardziej prestiżowego konkursu scenariuszowego w Polsce – Script Pro, organizowanego przez Szkołę Wajdy i Fundację Off Camera. Zgłoszenia potrwają do 22 lutego.

Script Pro

Konkurs scenariuszowy Script Pro jest najważniejszym konkursem dla scenarzystów na początku kariery – zgłaszający może mieć na koncie najwyżej dwa filmy zrealizowane według swojego scenariusza. Ważnym elementem Konkursu jest rozwój maksymalnie 10 finałowych scenariuszy, w ramach stypendiów ufundowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, przeprowadzony w Szkole Wajdy pod okiem czołowych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów. Finaliści będą walczyć także o nagrody finansowe: Nagrodę Główną – 20 000 zł, Drugą Nagrodę PISF – 12 000 zł, Trzecią Nagrodę PISF 8 000 zł oraz Nagrodę Specjalną Canal + w wysokości 15 000 zł, który w tym roku jest partnerem strategicznym Konkursu.

Script Pro stanowi szansę dla młodych scenarzystów, a dla producentów gwarancję, że teksty wybrane przez jury spośród kilkuset zgłoszeń zasługują na uwagę. Wśród wyróżnionych w Konkursie scenariuszy, które następnie zostały przeniesione na ekran znajdują się m.in.: „Bogowie” Łukasza Palkowskiego wg scenariusza Krzysztofa Raka, „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej wg scenariusza Roberta Bolesty czy „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida wg scenariusza Macieja Pisuka.

Zgłoszenia 

Zgłoszenie konkursowe ma charakter mailowy i musi zawierać:

  • podpisane godłem (pseudonimem): scenariusz do 125 stron i synopsis (streszczenie fabuły) do 2 stron zapisane w plikach w formacie *.doc lub *.pdf;
  • formularz zgłoszeniowy zawierający dane autora: godło, tytuł, imię, nazwisko, datę urodzenia, adres, telefon i adres e-mail oraz własnoręcznie podpisane oświadczenie Uczestnika/Uczestników o wyrażeniu zgody na przetwarzanie przez Organizatorów danych osobowych na potrzeby związane ze zorganizowaniem i przeprowadzeniem Konkursu,
  • dowód wpłaty w wysokości 100 PLN (sto złotych) na konto Fundacji Szkoła Wajdy (nr konta)

Maile należy wysyłać do 22 lutego do godziny 23:59 na adres konkurs@scriptpro.pl.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.scriptpro.pl/pl/konkurs/regulamin.

Partnerem Konkursu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Zwycięzców poznamy w maju podczas Festiwalu PKO Off Camera.

Na podstawie informacji prasowej

29.01.2016