Ruszyła kampania „Powrót do kin studyjnych”

Wystartowała ogólnopolska akcja zatytułowana „Powrót do kin studyjnych”. Organizowana jest przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych, operatora sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W dniach 24-26 lipca, w wybranych kinach w całej Polsce, będą tańsze bilety na specjalne pokazy.

12 marca, w związku z zagrożeniem epidemicznym, została podjęta decyzja o zamknięciu instytucji kultury, w tym ponad 230 małych i średnich kin. Branża audiowizualna stanęła w miejscu na prawie trzy miesiące. Szansą dla kin studyjnych w całej Polsce było przeniesienie części działalności do internetu. Efektem było powstanie platformy MOJEeKINO.pl. 6 czerwca przywrócono działalność wielu instytucji kultury, ale zasady ich funkcjonowania zgodnie z wytycznymi sanitarnymi sprawiły, że nie wszyscy widzowie mogli powrócić do kin.

Tańsze bilety na specjalne pokazy

Kina studyjne coraz wyraźniej odznaczają się na kulturalnej mapie miast. Zachęcamy do wybrania się do kina, nierzadko z bogatą tradycją, często kameralną, małą salą, na seans, który być może na długo zapadnie w pamięć. Dodatkowo, w wybranych kinach w całej Polsce, w dniach 24-26 lipca, widzowie będą mogli kupić bilety w promocyjnej cenie na specjalnie wyselekcjonowany repertuar filmowy.

Więcej informacji na stronie: www.stowarzyszeniekin.pl oraz poszczególnych kin.

Trailer kampanii „Powrót do kin studyjnych” został zrealizowany m.in. innymi we współpracy z Jerzym Satanowskim, autorem ścieżki dźwiękowej do filmu „Dzień świra” (2002) w reż. Marka Koterskiego. Sam film ma już w polskiej kinematografii status kultowego, dlatego właśnie na jego kanwie powstała koncepcja spotu promującego akcję.
24.07.2020