Ruszyła rekrutacja na 15. Pomorskie Warsztaty Filmowe

Trwają zapisy na 15. Pomorskie Warsztaty Filmowe.

Warsztaty pod okiem profesjonalistów

Uczestnicy 15. Pomorskich Warsztatów Filmowych wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu fabularnego, od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i udźwiękowienie. Pracami pokierują praktycy kina i znakomici wykładowcy. Swój udział w warsztatach potwierdzili: scenarzysta Grzegorz Łoszewski (m.in. „Komornik”, „Stygmatyczka”, „Bez wstydu”), reżyser Wojciech Marczewski (m.in. „Dreszcze”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Weiser ”), operator obrazu Sławomir Pultyn (m.in. „Życie, miłość, śmierć i inne błahostki czyli Jan Saudek czeski fotograf”) oraz montażystka Milenia Fiedler (m.in. „Weiser”, „Katyń”, „Wałęsa” ).

Zgłoszenia do 15 lipca

Aby wziąć udział w warsztatach należy:

  • wypełnić Wniosek Zgłoszeniowy na stronie Gdyńskiej Szkoły Filmowej: www.gsf.pl,
  • dołączyć do Wniosku Zgłoszeniowego pomysł na krótki film fabularny (jedna strona),
  • zaprezentować się, przedstawić swój życiorys oraz ewentualnie dotychczasowy dorobek artystyczny.

Do drugiego etapu rekrutacji zostaną zaproszone 24 osoby. Ostatecznie w warsztatach weźmie udział 12 uczestników.

Dla kogo?

W rekrutacji na 15. Pomorskie Warsztaty Filmowe może wziąć udział każdy, w wieku od 18 do 35 lat, kto chce poświęcić cztery miesiące intensywnej pracy na realizację krótkiej etiudy filmowej. Program warsztatów przewiduje blisko 150 godzin praktycznych zajęć. Warsztaty odbędą się w Gdyńskiej Szkole Filmowej, w okresie od października do grudnia 2016 r. Pierwsze zajęcia organizatorzy zaplanowali na weekend 1-2 października 2016 r. Jednorazowa opłata pobierana na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej od osób zakwalifikowanych na warsztaty wynosi 900 zł.

Organizatorzy

Pomysłodawcą i koordynatorem wszystkich edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Jerzy Rados. Organizatorem 15. Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, mecenasami przedsięwzięcia są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Miasto Gdynia.

kontakt: Jerzy Rados, mail: jr@gsf.pl.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.gsf.pl

Na podstawie informacji prasowej

31.05.2016