Ruszyła sprzedaż karnetów na APF w Łodzi

Ruszyła sprzedaż karnetów na drugą edycję Akademii Polskiego Filmu w Łodzi.

 

W każdy poniedziałek od października do stycznia publiczność będzie miała okazję oglądać najciekawsze obrazy polskiego kina lat 60., począwszy od otwierających dekadę tzw. małej stabilizacji „Niewinnych czarodziejów” i „Do widzenia, do jutra”, poprzez najwybitniejsze dzieła Wojciecha Hasa, Andrzeja Munka, Kazimierza Kutza i Jerzego Skolimowskiego, skończywszy na takich kultowych pozycjach, jak „Rejs” i „Hydrozagadka”. O filmach opowiedzą między innymi prof. Andrzej Pitrus, dr Krzysztof Kornacki, dr Joanna Preizner, dr Tomasz Majewski i dr Piotr Marecki.

 

Zajęcia będą się odbywać w każdy poniedziałek o godz. 17 w kinie Kinematograf w Łodzi (pl. Zwycięstwa 1). Karnety można kupić w kasie kina.

Organizatorzy

Organizatorami Akademii Polskiego Filmu są Polski Instytut Sztuki Filmowej i Stowarzyszenie Filmowców Polskich, partnerami: Muzeum Kinematografii, Filmoteka Narodowa, Studio Kadr, Studio Tor, Studio Zebra, WFDiF, TVP, Uniwersytet Łódzki, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania oraz Poka Poka.

 

Patroni medialni: TVP Łódź, Gazeta Wyborcza, Radio Wawa i Moje Miasto Łódź.

25.09.2012