Ruszyły zapisy do cyklu Filmowych Gier Miejskich

We wrześniu Liderki i Liderzy Filmoteki Szkolnej z całej Polski organizują Filmowe Gry Miejskie skierowane do młodzieży. Właśnie ruszyły zapisy.

Filmowe Gry Miejskie

W poprzednich latach w grach wzięło udział ponad 3000 uczestników z całej Polski. Wcielali się w postaci ze znanych filmów, tworzyli storyboardy i krótkie filmy, brali udział w castingach, a nawet wykonywali konkurencje sprawnościowe. O wyjątkowości Filmowych Gier Miejskich świadczy fakt, że chociaż koordynacją zajmują się nauczyciele, to za pomysły na zadania i ich przeprowadzenie odpowiadają uczniowie.

„Z naszych doświadczeń wynika, że do uczniów najlepiej dotrzeć poprzez działania skłaniające ich do aktywności. Stąd propozycja tematycznych gier miejskich, za pośrednictwem których chcemy zainteresować młodzież zagadnieniami związanymi z kinematografią, w tym szczególnie polskimi filmami dostępnymi w Filmotece Szkolnej” – mówi Agata Sotomska z Filmoteki Narodowej.

Rejestracja

Gry Miejskie oparte będą na filmach, które wybierze młodzież organizująca poszczególne edycje pod opieką Liderek i Liderów Filmoteki Szkolnej. Trasy wszystkich interaktywnych spacerów obfitować będą w zadania, dzięki którym uczestnicy sprawdzą swoją znajomość niezapomnianych produkcji, poznają tajniki filmu, jego tworzenia i analizy. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy się zarejestrować na stronie: http://gramiejska.filmotekaszkolna.pl/

Filmowe Gry Miejskie odbywają się w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”, który realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Terminarz Filmowych Gier Miejskich i zgłoszenia:

Informacja prasowa 

16.09.2016