Ruszyły zapisy na Plenery Film Spring Open 2018

12 czerwca ruszyły zapisy na Plenery Film Spring Open – dziesięciodniowe, międzynarodowe warsztaty oferujące interdyscyplinarny i niezwykle szeroki zakres tematyczny zajęć dla profesjonalistów i adeptów sztuki audiowizualnej.

Od 17 do 26 października, podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie, uczestnicy będą mieli okazję do poszerzania swoich umiejętności oraz wspólnego eksperymentowania z różnymi formatami filmowymi, korzystając z doskonałego sprzętu filmowego, który przez ostatnie lata stał się wizytówką warsztatów. Arri, Angenieux, Barco, Blackmagic Design, JBD, HP, Canon, Eizo, Sony, Panasonic czy Maxon Cinema 4D to tylko niektórzy z prawie 50 partnerów technologicznych Plenerów.

Program Plenerów

Pod opieką najlepszych specjalistów uczestnicy będą realizować swoje filmy w grupach twórczych, których tematyka obejmuje: scenariusze, teledyski, filmy dokumentalne, filmy reklamowe, VR i AR, prewizowanie filmów fabularnych, CGI i nowoczesny montaż, nowy model produkcji, interakcyjne formy narracji audiowizualnej, filmowanie w trudnych warunkach, twórczość internetową. Tegorocznymi nowościami będą grupa Selfie TV oraz grupa animacji.

„Nie zabraknie także nowości technicznych oraz zagadnień takich jak: nowe platformy dystrybucji, dźwięk w VR, czy sztuczna inteligencja” – zaprasza serdecznie do udziału prof. Sławomir Idziak.

Plenery Film Spring Open obejmują również:

  • wykłady i warsztaty czołowych profesjonalistów, w tym laureatów Oscara, takich jak wykładowcy poprzednich edycji: Natalie Portman, Juliette Binoche, Neil Corbould, Mia Bays, Zbigniew Rybczyński, Allan Starski, Ewa Puszczyńska,
  • projekcje starannie wybranych, nagrodzonych filmów,
  • dyskusje z ich twórcami,
  • indywidualne konsultacje,
  • naukę i testowanie nowych technologii.

Doskonała kadra profesjonalistów to kolejny znak rozpoznawczy Plenerów.

Dzięki dofinansowaniu Plenerów przez liczne instytucje, w tym program MEDIA Kreatywnej Europy, opłata za udział w Plenerach wynosi tylko 350 zł. Koszty wyżywienia, zakwaterowania i podróży nie są wliczone w opłatę. Na miejscu dostępna jest ograniczona liczba miejsc noclegowych oraz wyżywienie.

Organizatorzy zapraszają do udziału reżyserów, operatorów, scenarzystów, aktorów, montażystów, realizatorów dźwięku, kompozytorów, specjalistów VFX, animatorów, programistów, Youtuberów, producentów oraz inne profesje filmowe, włączając w to kostiumografów czy charakteryzatorów.

„Przyszłość realizacji filmów fabularnych to budowa systemów pozwalających na łączenie elementów wirtualnych i live w czasie rzeczywistym. Plenery Film Spring Open od lat trzymają rękę na pulsie zmian i nowych technologii, dlatego wiemy, że przyszłość to nie tylko Nowy model produkcji, który promujemy, ale także wirtualne studio w Cinebusie i w tym kierunku podążamy. Ponadto będziemy namawiali naszych uczestników, żeby eksperymentowali z VR w różnych gatunkach jak np. film dokumentalny. Dynamicznie rozwijający się e-commerce to pole do rozwiązań w technologiach VR i AR. Będziemy namawiali, aby nasi uczestnicy w ramach nowej grupy próbowali nowoczesnych rozwiązań jak np. streaming w VR czy Selfie TV, która pozwoli przesyłać do Cinebusa, za pomocą wewnętrznej sieci, filmy z telefonów komórkowych z 500 m i która zapewni również komunikację na planie” – mówi Sławomir Idziak, który edukuje już kolejne pokolenie filmowców.

Zapisy na plenery znajdują się tutaj: filmspringopen.eu/pl/rejestracja.

Rejestracja kończy się 5 października.

Źródło informacji: filmspringopen.eu.


12.06.2018