Ruszyły zapisy na Warsaw Industry Days

Ruszyły zapisy na Warsaw Industry Days – wydarzenia branżowe podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego, które obędą się w dniach 19-21 października 2017 roku.

Warsaw Industry Days

Warsaw Industry Days są kontynuacją Targów CentEast, które dotychczas wspomagały procesy sprzedaży i dystrybucji filmów z Europy Środkowej i Wschodniej. Celem nowego projektu jest promowanie polskiego kina na arenie międzynarodowej oraz stworzenie miejsca spotkań agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwalowych i producentów z całego świata.

Program

W programie Warsaw Industry Days znajdą się zarówno nowe jak i znane z ubiegłych lat wydarzenia:

 • Pitch&Meet. Warsaw Coproduction Meetings – prezentacja realizowanych projektów polskim i zagranicznym profesjonalistom z branży filmowej oraz możliwość nawiązania relacji i wymiany uwag podczas spotkań „one on one”;
 • First Cut Lab – spotkania z zaproszonymi ekspertami opiniującymi pierwsze wersje montażowe filmów, wydarzenie organizowane z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej;
 • Doc Lab Poland – prezentacje filmów dokumentalnych na różnych etapach produkcji i post-produkcji, organizowane przez Fundację Ślesickiego;
 • Pokazy Warszawskie – prezentacje najnowszych polskich filmów o międzynarodowym potencjale (w tym koprodukcji) zagranicznym agentom sprzedaży, dystrybutorom i selekcjonerom festiwalowym;
 • Warszawskie Works-In-Progress – prezentacje wybranych polskich filmów na etapie produkcji, w tym koprodukcji z Polską;
 • Warsaw Next – warsztaty dla młodych polskich filmowców;
 • FIPRESCI Warsaw Critics Project – warsztaty dla młodych dziennikarzy i krytyków filmowych organizowane we współpracy z Międzynarodową Federacją Krytyków Filmowych FIPRESCI;
 • Otwarte Warsztaty „Sztuka Montażu” – warsztaty dla zainteresowanych montażem, organizowane wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Montażystów.

Akredytacje

Akredytacje udzielane będą przedstawicielom branży filmowej. Zgłoszenia uczestnictwa w Warsaw Industry Days przyjmowane są do 1 października 2017 roku poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: https://wff.pl/pl/kg_login/submit_accreditation_registration/17564738.

Nabory na poszczególne wydarzenia

 • Pitch&Meet. Warsaw Coproduction Meetings, 20-21 października

Zgłoszenie wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać do poniedziałku, 25 września 2017 roku do godziny 12:00 na adres mailowy: pitchandmeet@pisf.pl.

Więcej informacji o wydarzeniu:  https://wff.pl/pl/news/pitch-meet.

 • FIPRESCI Warsaw Critics Project, 13-22 października

Zgłoszenia swoich aplikacji wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać do czwartku, 15 września 2017 r. na adres mailowy: fipresci@wff.pl.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://wff.pl/pl/journalists/workshop.

 • First Cut Lab, 18-20 października

Zgłoszenie wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać do czwartku, 15 września 2017 r. na adresy mailowe: robert.balinski@pisf.pl i olga.domzala@pisf.pl.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.pisf.pl/aktualnosci/first-cut-lab-nabor-do-15-wrzesnia.

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorem Warsaw Industry Days jest Warszawska Fundacja Filmowa, a głównym partnerem Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Szczegółowy program Warsaw Industry Days zostanie opublikowany na początku października 2017 roku.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej festiwalu w zakładce Warsaw Industry Days: https://wff.pl/pl/filmmakers/warsaw-industry-days.

Kontakt mailowy: industry@wff.pl.

Informacja prasowa 

12.09.2017