Ruszyły zdjęcia do debiutu Darii Woszek

„Maryjki”

Fotos z filmu „Maryjki”, materiały prasowe producenta

„Maryjki” opowiadają o 50-letniej Marii, która w dojrzałym wieku odkrywa zmysłowość, namiętność oraz radość życia. To historia o podmiotowości kobiet i cenie jaką muszą zapłacić za bycie sobą. To  niebanalny komediodramat, o którym reżyserka mówi „Maryjki – są  historią o znajdowaniu siebie, wyjściu poza stereotypy kulturowe, społeczne czy biologiczne.

Swoje poszukiwania korzeni i „tożsamości” kobiecości rozpoczęłam od rozmów z matką i przyjaciółkami, które już przekroczyły ten wiek albo są już blisko.  Odkryły, że to jest czas, w którym mogły już przestać wypełniać społeczne i kulturowe role. Zaczęły pytać same siebie «kim jestem?» Kim jestem, jeżeli nie określam siebie jako córka, matka, mężatka, kochanka, czy aktorka?”

Twórcy

W roli głównej została obsadzona aktorka Teatru z Opola Grażyna Misiorowska, której będą partnerować m.in Helena Sujecka, Sylwester Piechura, Janusz Chabior, Barbara Kurzaj, Krzysztof Zawadzki.

Autorem zdjęć do filmu jest Michał Pukowiec, muzyki Bartosz Chajdecki.

Obraz wejdzie na ekrany kin w 2019 roku. Za produkcję odpowiada Jutrzenka Studio w koprodukcji z Solopan i All Muses. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Film brał udział w sekcji Works in Progress podczas Polish Days 2018: www.pisf.pl/aktualnosci/podsumowanie-polish-days-2018

Informacja prasowa


11.09.2018