Ruszyły zdjęcia do filmu „Dzikie róże”

18 czerwca na Dolnym Śląsku padł pierwszy klaps na planie nowego filmu Anny Jadowskiej „Dzikie róże”.

Film o istocie macierzyństwa

– U podstaw tego pomysłu na film tkwią moje własne rozważania o istocie macierzyństwa, zderzone z doniesieniami prasowymi na temat drastycznych relacji – matka i dziecko. Paradoks macierzyństwa, społeczne oczekiwania wobec matek, istota miłości macierzyńskiej to tematy, których chciałabym dotknąć w tej historii, nie w sposób dydaktyczny, ani też moralizatorski, ale wpleść je w autentyczne losy bohaterki, by za jej pomocą zadawać najistotniejsze pytania dotyczące tych problemów – mówi Anna Jadowska.

„Dzikie róże”

„Dzikie róże” to osadzona w małej społeczności historia kobiety, która decyduje się na oddanie po porodzie swojego trzeciego dziecka do adopcji. Główna bohaterka próbuje ukryć swoje zamiary przed pracującym w Norwegii mężem. Film dotyka problemów macierzyństwa, relacji małżeńskich oraz poszukiwania swojego miejsca.

Film ze wsparciem PISF

Reżyserką i scenarzystką filmu jest Anna Jadowska. Za zdjęcia odpowiada Małgorzata Szyłak, a za scenografię – Anna Anosowicz. Reżyserią obsady zajął się Piotr Bartuszek. Główne role w filmie grają Marta Nieradkiewicz i Michał Żurawski. Producentem filmu jest Alter Ego Pictures, a dystrybutorem – All Muses. Film otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Źródło: Alter Ego Pictures.

24.06.2015