Ruszyły zdjęcia do nowego filmu Macieja Pieprzycy

Maciej Pieprzyca, twórca „Chce się żyć”, rozpoczął w Warszawie zdjęcia do swojego nowego filmu.

W Warszawie ruszyły zdjęcia do „Jestem mordercą” – nowego filmu Macieja Pieprzycy z Mirosławem Haniszewskim, Arkadiuszem Jakubikiem, Piotrem Adamczykiem, Michałem Żurawskim i Magdaleną Popławską w rolach głównych.

Thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami

„Jestem mordercą” to thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Głównym bohaterem filmu jest młody milicjant, który po niepowodzeniu dotychczasowego śledztwa, zostaje szefem grupy dochodzeniowej mającej złapać seryjnego zabójcę kobiet.

Jak podkreśla reżyser, Maciej Pieprzyca: – To z pewnością nie jest kolejny film o seryjnym mordercy. Bohaterem filmu jest zwykły człowiek postawiony w sytuacji, która go przerasta. Zmagając się ze swoimi słabościami, ambicjami, również systemem społeczno-politycznym, bliski jest przekroczenia niebezpiecznej granicy, by z bohatera stać się antybohaterem.

W roli głównej zobaczymy Mirosława Haniszewskiego. Partnerować mu będą: Arkadiusz Jakubik, Magdalena Popławska, Piotr Adamczyk i Michał Żurawski.

Kolejny film Macieja Pieprzycy

Reżyserem i autorem scenariusza „Jestem mordercą” jest obsypany nagrodami za współfinansowany przez PISF obraz „Chce się żyć” Maciej Pieprzyca (Grand Prix, Nagroda Publiczności i Nagroda Jury Ekumenicznego na World Film Festival w Montrealu 2013; Srebrne Lwy, Nagroda Publiczności i Złoty Klakier na Gdynia Film Festival 2013; Srebrny Hugo na MFF w Chicago 2013; Orzeł 2014 za Najlepszy Scenariusz). Autorem zdjęć jest Paweł Dyllus. Producentkami filmu są Renata Czarnkowska-Listoś („Wszystko, co kocham”) i Maria Gołoś z RE Studio. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem obrazu jest Next Film. Film „Jestem mordercą” wejdzie na ekrany polskich kin w 2016 roku. 

Informacja prasowa

17.11.2015