Rzeźbić cyfrowo w 2D

Wykład mistrzowski Itamara Daube to jedno z najciekawszych wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych „Lalka też Człowiek”.  Spotkanie z izraelskim ilustratorem i twórcą filmów animowanych odbędzie się 17 października o godzinie 17:00 w Kino KC (ul. Nowy Świat 6/12, Warszawa). Obowiązują zapisy.

Wykład mistrzowski Itamara Daube

O tym, jak praca nad ilustracją komputerową przypomina bardziej rzeźbienie niż rysowanie, opowie podczas wykładu mistrzowskiego Itamar Daube – dyrektor programu ilustracji i animacji na Wydziale Komunikacji Wizualnej w Shenkar College of Art, Design and Engineering w Izraelu, ilustrator i twórca filmów animowanych współpracujący z licznymi tytułami prasowymi i stacjami telewizyjnymi.

Wykład mistrzowski Itamara Daube to przede wszystkim wyjątkowa szansa na poznanie z bliska kulisów jego projektów. Uczestnicy spotkania dowiedzą się w jaki sposób komputerowe projektowanie postaci wpływa na technikę, którą artysta wykorzystuje do rysowania karykatur dla pism i gazet. Przy okazji Daube zdradzi kilka sztuczek, które mogą okazać się pomocne w pracy obecnych i przyszłych twórców animacji i ilustratorów.

Wykład w języku angielskim.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wykładzie proszone są o wysłania zgłoszenia na adres mailowy: film.festival@lalkatezczlowiek.eu do dnia 15 października.

Itamar Daube

ukończył Wydział Projektowania Graficznego i Animacji na Bezalel Academy of Art and Design w Jerozolimie. Obecnie jest dyrektorem programu ilustracji i animacji na Wydziale Komunikacji Wizualnej w Shenkar College of Art, Design and Engineering (Izrael). Od 1998 działa także jako niezależny ilustrator i animator w obszarze różnych mediów – druki, telewizja i sieć. Jako ilustrator współpracuje z licznymi tytułami prasowymi (m.in. Yedioth Acharonot, Blazer i Maariv). Był dyrektorem artystycznym telewizyjnego serialu animowanego oraz redaktorem graficznym i autorem komiksów dla pisma wydawanego przez izraelski kanał telewizji dla dzieci. Itamar Daube bierze aktywny udział w licznych festiwalach, konferencjach, wykłada i wystawia w Izraelu oraz zagranicą.

Na podstawie informacji prasowej

01.10.2015