Scenariusz "Jesteś Bogiem" dla WOŚP

Trwają filmowe aukcje Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na licytacji wystawione zostało właśnie książkowe wydanie scenariusza „Jesteś Bogiem” z podpisami Rahima i Fokusa oraz twórców filmu przekazane przez Leszka Dawida.

Pamiątki filmowe

Wciąż licytowane są też plakaty filmów „Mój rower”, „Paparazzi” oraz Solanin Film Festiwal z podpisami twórców, mastering i odtwarzanie kopii prywatnego filmu w sali kinowej, Anioł Tofifest – nagroda dla „Mojego roweru”, buty i koszyk głównej bohaterki „Bejbi blues”, USB promujące „Dzień kobiet” z podpisem Katarzyny Kwiatkowskiej, akredytacje na festiwale T-Mobile Nowe Horyzonty, Off Plus Camera i Krakowski Festiwal Filmowe, filmy DVD z Festiwalu Euroshorts oraz inne krótkie metraże: „Paparazzi” i „Polskie debiuty 2012” (z nagrodzonym na Festiwalu Sundance „Gwizdkiem” Grzegorza Zaricznego), egzemplarz z limitowanej edycji kalendarzy Warszawskiej Szkoły Filmowej ze zdjęciami Tomasza Tomaszewskiego i t-shirt promujący film „Big love” z limitowanej edycji.

Wąsy z „Wałęsy”

Aukcje przedmiotów przekazanych przez filmowców trwają od początku stycznia. Dotychczas wylicytowane zostały między innymi między innymi: sztuczne wąsy Roberta Więckiewicza z filmu „Wałęsa” w reżyserii Andrzeja Wajdy, oprawione, z podpisami reżysera i aktora; bluza filmowego Magika z „Jesteś Bogiem”, dokładna kopia bluzy Piotra Łuszcza „Magika”, klaps z filmu „Drogówka” Wojciecha Smarzowskiego; scenariusz „Jesteś Bogiem” – egzemplarz Marcina Dorocińskiego z notatkami i dedykacją aktora; sukienka głównej bohaterki filmu „Big love” Barbary Białowąs; fotografia Wojciecha Smarzowskiego autorstwa Krzysztofa Wiktora z podpisem reżysera; kamizelka policyjna – gadżet z filmu „Drogówka” z podpisami reżysera i aktorów; film „Droga na drugą stronę” z podpisem Macieja Stuhra i Arkadiusza Wojnarowskiego oraz liczne książki, plakaty i filmy z podpisami twórców.

Premiery i zaproszenia

Tegoroczną nowością były filmowe zaproszenia na uroczyste premiery „Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego i „Nieulotnych” Jacka Borcucha; uroczystość wręczenia Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego; zwiedzanie słynnych Alvernia Studios pod Krakowem oraz karnety na festiwale i projekcja filmu w kinie, które są jeszcze na aukcjach.

 

Przedmioty można licytować w serwisie WOŚP – Allegro: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=24180973.

24.01.2013