Script Fiesta 2014 - konkurs na serial

31 marca w Warszawskiej Szkole Filmowej odbędzie się trzecia edycja Script Fiesta – festiwalu dla scenarzystów. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą uznani scenariopisarze – Joe Eszterhas i Jeff Schechter. Jak co roku, festiwalowi towarzyszy konkurs na serial.

Konkurs na serial

Do konkursu na koncepcję serialu może przystąpić każdy twórca, bez względu na jego dorobek artystyczny. Pierwszy etap kwalifikacyjny jest anonimowy i polega na przesłaniu zgłoszenia konkursowego wraz z załącznikami. Pakiet zgłoszeniowy obejmuje opisanie: założeń koncepcji serialu (3 zdania), bohaterów (500 znaków ze spacjami), zarysu odcinka pilotowego i zarysu pierwszego sezonu (po 1800 znaków ze spacjami) oraz trzy sceny dialogowe.

 

Pełne zgłoszenia, sporządzone na przygotowanym przez organizatora szablonie, należy składać w czterech wydrukowanych egzemplarzach osobiście lub przesyłać listownie na adres Warszawskiej Szkoły Filmowej z dopiskiem „Script Fiesta – Konkurs”, w nieprzekraczalnym terminie do 20 lutego 2014 do godziny 10:30. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kompletność zgłoszenia i data przyjęcia zgłoszenia (nie decyduje data stempla pocztowego).

 

Wyniki pierwszego etapu konkursu zostaną ogłoszone na początku marca, a autorzy projektów zostaną zaproszeni do udziału w drugim etapie konkursu, w którym twórcy będą mieli za zadanie opisać szczegóły projektu i napisać pilotażowy odcinek serialu.

 

Nagrodą w konkursie jest honorarium w wysokości 20.000zł i perspektywa realizacji projektu. Partnerem tegorocznego konkursu jest Departament Produkcji Fabularnej TVN.

Festiwal Script Fiesta 2014

odbędzie się w dniach 31 marca – 4 kwietnia 2014 w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na uczestników festiwalu czekać będą wykłady, warsztaty i spotkania z profesjonalnymi scenarzystami. Jeff Schechter, autor książki „My Story Can Beat Up Your Story” poprowadzi wykład i warsztaty mistrzowskie. Natomiast ostatniego dnia festiwalu uczestnicy będą mieli okazję spotkać się ze sławnym scenarzystą z Hollywood, Joe Eszterhasem, który napisał m.in. scenariusz do „Nagiego instynktu” i autobiografię „Hollywodzkie zwierzę”. 5 kwietnia odbędzie się Pitchfiesta – indywidualne spotkania scenariopisarzy z producentami filmowymi i telewizyjnymi.

 

Szczegółowe informacje, regulamin oraz wzory formularzy dostępne są na stronie www.scriptfiesta.pl w zakładce Konkurs 2014.

 

Dodatkowych informacji udziela Anna Dobies, tel. 502 386 473.

 

Na podstawie informacji prasowej

07.02.2014