Script Fiesta 2018

19 marca rusza siódma edycja największego w Polsce festiwalu scenariopisarstwa organizowanego przez Warszawską Szkołę Filmową. 7. edycja Script Fiesty potrwa do 24 marca. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W programie tegorocznego festiwalu znalazł się pokaz wielokrotnie nagradzanego na świecie „The Florida Project” oraz masterclass online z twórcami filmu – Seanem Bakerem i Chrisem Bergochem. Ponadto o procesie adaptacji powieści Joanny Bator „Ciemno, prawie noc” opowiedzą Leszek Bodzak oraz Magda i Borys Lankoszowie. Atrakcją festiwalu będzie też dyskusja z Tomaszem Bagińskim o współczesnych serialach i Netflixie. W trakcie spotkań uczestnicy dowiedzą się również, czym jest dokument kreatywny i jak przenieść komiks na ekran. W ramach festiwalu zaplanowano inspirujące warsztaty, wykłady i projekcje (m.in. na temat pisania na potrzeby rzeczywistości wirtualnej).

Spotkania, konkursy, warsztaty i wykłady

Szczególnym wydarzeniem będzie też Śniadanie dla Wydawców Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej oraz Branży Filmowej. „Podczas festiwalu chcemy zwrócić uwagę zarówno na amerykańską scenę niezależną, jak i na Hollywood. Będziemy również zastanawiać się nad tym, jak napisać i nakręcić film w warunkach, jakie oferuje polski i europejski rynek” – mówi Anna Bielak, Dyrektor Artystyczna Script Fiesta.

Script Fiesta to także konkursy scenariuszowe w kategoriach „Film Krótkometrażowy (30 minut)” oraz „Koncepcja Serialu Telewizyjnego”. W obu do wygrania jest odpowiednio 5 i 20 tys. zł. Dodatkowo partnerem festiwalu jest w tym roku Muzeum Powstania Warszawskiego z którym zostanie wybrany najlepszy pomysł na spot związany z obchodami 74. rocznicy Powstania. Zwycięski projekt zostanie wyprodukowany i wyemitowany w telewizjach, kinach i Internecie, a twórca scenariusza otrzyma nagrodę 3 tys. zł i weźmie udział w realizacji filmu.

Script Fiesta to również wyjątkowa okazja nawiązania wartościowych znajomości w branży filmowej i poznania najlepszych praktyków na rynku. Partnerem VII edycji festiwalu i jego klubem festiwalowym jest warszawski SPATIF, gdzie wieczorami będą się odbywać Sesje Czytania Scenariuszy. Organizatorzy przygotowali też niezwykłą atrakcję dla fanów kina. Na otwarcie i zamknięcie festiwalu zostaną zaprezentowane dwa kultowe, nagradzane za scenariusze filmy – „Thelma i Louise” i „Pulp Fiction”.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na Facebooku: www.facebook.com/scriptfiesta/ oraz na oficjalnej stronie festiwalu: www.scriptfiesta.pl.

Script Fiesta

Pomysłodawcą i opiekunem merytorycznym festiwalu Script Fiesta jest reżyser, scenarzysta i producent Maciej Ślesicki. Funkcję Dyrektor Artystycznej imprezy od tegorocznej edycji pełni Anna Bielak. Organizatorem wydarzenia jest Warszawska Szkoła Filmowa. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2012 roku i została stworzona głównie z myślą o scenarzystach. Jednak co roku odwiedza go też coraz więcej producentów, reżyserów, aktorów i powieściopisarzy, a także twórców gier wideo. Oni wszyscy poszukują nowych talentów, partnerów do pisania lub po prostu chcą poznać innych scenarzystów. Wszystkie wydarzenia festiwalowe są w pełni darmowe.

Informacja prasowa

 


16.03.2018