Script Fiesta – finaliści konkursu na serial oraz katalog scenarzystów

6 marca odbyło się posiedzenie Jury w konkursie na koncepcję serialu telewizyjnego. Wybrano 12 prac, które przejdą do drugiego etapu konkursu. Organizatorzy Script Fiesty przyjmują także zgłoszenia od scenarzystów chcących umieścić swoją wizytówkę w katalogu.

Prace w drugim etapie konkursu na koncepcję serialu telewizyjnego

Jury w składzie Maciej Ślesicki (przewodniczący jury), Barbara Pawłowska, Wojciech Saramonowicz, Maciej Prykowski oraz Agnieszka Kruk, po przeprowadzonych obradach, ustaliło listę 12 najwyżej ocenionych prac, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu na koncepcję serialu telewizyjnego:


 1. Granica – Artur Borowiecki
 2. Wysłannik – Grzegorz Światek
 3. Kapral Wojtek – Justyna Kowalska, Jakub Kowalik
 4. Szczęść Boże – Wojciech Stupnicki
 5. Baza – Maria Sobolewska, Michał Matuszewski, Wojciech Sobolewski
 6. Ochroniarze – Wojciech Sobolewski, Bartosz Młynarski
 7. Nowy świat – Anna Gutowska
 8. Gdzie diabeł ma młode – Karol Mroziński
 9. Woldenberg IIc – Łukasz Paw
 10. Kuglarz – Bartosz Kozera
 11. Wytrych – Aleksandra Ptak
 12. Na czterech łapach – Zygmunt Gołąb

„Poziom wydaje nam się wyższy niż w latach ubiegłych. Jesteśmy bardzo zadowoleni. W selekcji nie było projektów amatorskich, było więcej projektów przemyślanych i bardziej dopracowanych. Być może jest to zasługa poprzedniej Script Fiesty” – podsumowuje Maciej Ślesicki.

Wszyscy finaliści zostali zaproszeni na spotkanie z Jury. Usłyszą, co sprawiło, że jurorzy postanowili zakwalifikować ich pracę do drugiego etapu oraz dostaną wskazówki, na co zwrócić uwagę przy rozpisywaniu odcinka pilotowego. Nagrodą główną w konkursie jest 20 000 złotych. Zwycięzców konkursu – zarówno w kategorii serialu jak i etiudy filmowej – poznamy w dniu zakończenia festiwalu Script Fiesta, 7 kwietnia.

Wizytówka w katalogu scenarzystów

Do 13 marca, godz. 10:00 Organizatorzy Script Fiesty przyjmują zgłoszenia od każdego, kto chce umieścić w katalogu scenarzystów swoją wizytówkę, czyli

 • zdjęcie
 • dane kontaktowe
 • informacje o sobie (np. doświadczeniu, ulubionych gatunkach, chęci współpracy, itp.)

Katalog trafia w ręce wszystkich uczestników Script Fiesty oraz do producentów, którzy przychodzą na Pitch Fiestę. Script Fiesta to największa w Polsce impreza dla scenarzystów. W jej ramach odbywają się warsztaty, wykłady, spotkania autorskie, konkurs na serial, sesje pitchingowe. Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Informacja prasowa

07.03.2017