Script&Pitch 2014

Do 30 października 2013 organizatorzy czekają na zgłoszenia od osób chętnych do wzięcia udziału w warsztatach Script&Pitch, skierowanych do profesjonalnych scenarzystów, scenarzystów-reżyserów, scenarzystów-producentów oraz menadżerów rozwoju, jak również profesjonalistów filmowych zainteresowanych kursem redakcji tekstu. Kurs jest przeznaczony dla autorów projektów filmów fabularnych z całego świata.

Script&Pitch 2014

Program kursu obejmuje cały cykl procesu pisania scenariusza: od pitchingu pomysłów, przez pierwszy i drugi szkic aż do pitchingu końcowego przed grupą przedstawicieli z branży filmowej z całego świata (producentów, dystrybutorów, itd.), zaproszonych do udziału w TorinoFilmLab Meeting Event odbywającym sie w listopadzie 2014, podczas Festiwalu Filmowego w Turynie.

 

9-miesięczne szkolenie to kombinacja warsztatów stacjonarnych z profesjonalnymi instruktorami, sesji online, wykładów (np. z zakresu dramaturgii, crossmediów, audience engagement) oraz spotkań indywidualnych z profesjonalistami z branży. Uczestnicy pracują w sześcioosobowych grupach (4 scenarzystów, 1 student edycji tekstu oraz doświadczony instruktor), w których szczegółowo przeanalizują własne projekty oraz zapoznają się z procesem edycji tekstu. Pitching używany będzie na każdym etapie rozwoju projektu, również w formie video pitchingu. W szkoleniu weźmie udział 15 uczestników: 12 scenarzystów oraz 3 redaktorów tekstu.

Miejsca i terminy sesji stacjonarnych:

  • Pierwsza sesja: 10-16 marzec 2014 (Ghent, Belgia)
  • Druga sesja: 15-21 czerwiec 2014 (Brignogan, Francja)
  • Trzecia sesja oraz Meeting Event: 21-27 listopad 2014 (Turyn, Włochy)

Terminy i miejsca warsztatów mogą ulec zmianie.

Opłaty

Opłata za udział w szkoleniu dla scenarzystów to 2 000 euro. Istnieje możliwość uzyskania stypendium pokrywającego połowę kosztów uczestnictwa. W przypadku redaktorów tekstu opłata wynosi 1 000 euro. Kwota obejmuje koszty utrzymania (hotel i wyżywienie) podczas wszystkich trzech sesji stacjonarnych. Koszty podróży ponoszą uczestnicy.

Wymagania kwalifikacyjne

Script&Pitch skierowany jest do uczestników mających doświadczenie w obszarze scenopisarstwa. Selekcjonerzy będą zwracać uwagę na: jakość przedstawionego streszczenia oraz treatmentu, jak również udokumentowany przebieg dotychczasowej kariery zawodowej. Większość dotychczasowych uczestników posiadała producenta zainteresowanego realizacją projektu, jednak nie jest to wymagane. Wszystkie zajęcia prowadzone są po angielsku, dlatego niezbędna jest jego dobra znajomość.

 

Szczegółowe infomacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.torinofilmlab.it.

 

Informacja prasowa

17.09.2013