ScriptFiesta - nowy festiwal scenarzystów

21 maja rozpocznie się ScriptFiesta – pierwsze takie wydarzenie organizowane przez Warszawską Szkołę Filmową. Przez pięć dni wykładów, spotkań, prelekcji i imprez towarzyszących, będzie trwało święto dla scenarzystów. Impreza potrwa do 25 maja.

 

Festiwal rozpocznie się wydarzeniem pt. „Targowisko twórczości”. Autorów chętnych do udziału osobiście zaprasza Maciej Ślesicki – scenarzysta, reżyser, producent i pedagog.

Znani z branży

Swoją obecność na festiwalu potwierdzili m. in.: aktorzy: Marcin Dorociński i Agata Kulesza, autorka serialu „Przepis na życie” Agnieszka Pilaszewska, główny scenarzysta „Bez tajemnic” Przemysław Nowakowski, scenarzysta „Wielkiego Szu”, „Piłkarskiego Pokera”, „Złotopolskich” Jan Purzycki oraz scenarzysta „300 mil do nieba” i „Ja wam pokażę!” Cezary Harasimowicz.

Gość specjalny

Gościem specjalnym festiwalu będzie światowej sławy ekspert w dziedzinie scenariopisarstwa Linda Aronson, autorka nagradzanych scenariuszy filmowych, telewizyjnych i teatralnych, jak również popularnych powieści. Jej znakiem rozpoznawczym są wykłady na temat nielinearnych i równoległych form prowadzenia narracji w filmie i produkcjach telewizyjnych.

Zgłoszenia są bezpłatne.

Aby zarejestrować się i wziąć udział w wydarzeniach, które odbędą się w ramach ScriptFiesty, wystarczy kliknąć i wypełnić krótki formularz dostępny na stronie internetowej festiwalu w zakładce Rejestracja.

 

Każdy zarejestrowany uczestnik Festiwalu otrzyma identyfikator, katalog oraz prawo do 10% zniżki w płatnych tematycznych warsztatach scenariuszowych, które odbędą się w Warszawskiej Szkole Filmowej w roku 2012.

 

Wstęp na Festiwal będą mieli także niezarejestrowani uczestnicy. Więcej informacji: http://scriptfiesta.pl.

 

Festiwal ScriptFiesta jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

15.05.2012