Se-ma-for Film Festival zaprasza na spotkania

Zbliża się łódzkie święto animacji poklatkowej – Se-ma-for Film Festival. Pomiędzy 9 a 13 października będzie można nie tylko zobaczyć prawie 250 filmów krótko i pełnometrażowych z kilkudziesięciu krajów, ale również spotkać się z animatorami i aktorami, którzy zdradzą tajemnice największych światowych produkcji animowanych. Od 25 września ruszają zapisy na spotkania.

Warsztat Jensa Jonathana Gulliksena

Listę otwiera warsztat Jensa Jonathana Gulliksena, który był key animatorem filmu „Fantastyczny Pan Lis” czy animował najbardziej znane Burtonowskie produkcje – „Frankenweenie” i „Gnijąca panna młoda”. Gulliksen na profesjonalnym sprzęcie zaprezentuje uczestnikom techniki planowania ujęć oraz kreację gry aktorskiej lalki przy filmach pełnometrażowych. Będzie to szczególnie przydatna lekcja dla studentów animacji. Na dwudniowy warsztat z animatorem przygotowano 15 stanowisk animacyjnych.

Spotkanie z Timem Allenem

Mniej zaawansowani – pasjonaci i hobbyści mogą wziąć udział w otwartym spotkaniu z innym członkiem ekipy Burtona – Timem Allenem. Poza tym, że Allen spotkał Gulliksena na planie obu produkcji kultowego reżysera, pod skrzydłami Breakthru pracował z Se-ma-forem nad oscarowym „Piotrusiem i Wilkiem” czy nadzorował powstanie „Magicznego fortepianu”. To dzięki niemu powstała również seria „Baranek Shaun” brytyjskiego Aardmana. Allen opowie o pracy na planie i zaprezentuje kilka swoich wcześniejszych animacji.

Kolejni goście: Chris Randall i Marc Silk

Nominowany do nagrody BAFTA twórca Chris Randall oraz aktor dubbingujący m.in. Johnnyego Bravo czy Boba Budowniczego, Marc Silk, podczas festiwalu przedstawią z kolei pierwszą na świecie interaktywną kreskówkę w technice poklatkowej – „Globbert” i zdradzą, jak powstał ten przełomowy dla światowej animacji projekt. Zaleca się, by na spotkanie zabrać iPhony i iPady – bo na posiadaczy czeka niespodzianka…

 

Marc Silk opowie również o innej stronie swojej pracy – dubbingu. Silk, czyli serialowy Johnny Bravo spotka się z małymi i dużymi na Junior Se-ma-for Film Festivalu, wprowadzi ich w świat kreowania głosów, przeprowadzi ćwiczenia ze śpiewu na scenie i zdradzi tajniki pracy w studio.

Inne wydarzenia

Będzie też okazja, żeby spytać gdzie podział się Nemo na spotkaniu z dyrektorem artystycznym ze studia Pixar – Anthony Christovem. Człowiek, który przyłożył rękę również do produkcji „Auta”, „Iniemamocni” oraz „WALL-E” opowie, jak filmy przekładają się na realne funkcjonowanie świata rozrywki.

 

W Se-ma-for Muzeum Animacji z kolei Krzysztof Brzozowski, reżyser, opowie jak powstawała najnowsza animowana seria studia – „Parauszek i Przyjaciele”.

 

Można również liczyć na niespodzianki po filmach i blokach krótkich metraży, bo na Se-ma-forowe święto zjeżdża do Łodzi mnóstwo twórców, których animacje zostaną pokazane na festiwalu.

 

Szczegóły na temat programu na www.festival.se-ma-for.com. Zapisy na warsztaty przyjmowane są pod adresem festiwal@se-ma-for.com. Koszt udziału to 5 zł od osoby, w przypadku posiadaczy karnetów festiwalowych – bezpłatnie. Spotkanie dubbingowe z M. Silkiem – całkowicie bezpłatne.

Terminy spotkań:

  • Jens Jonathan Gulliksen: 9 i 10.10.2013 (środa i czwartek) – godz. 10:00 – 13:00, Łódzki Dom Kultury
  • Anthony Christov – 10.10.2013 (czwartek) – godzina 15:30, Łódzki Dom Kultury
  • Chris Randall i Marc Silk (Globbert) – 11.10.2013 (piątek) – godzina 16:00, Łódzki Dom Kultury
  • Marc Silk – dubbing – 12.10.2013 (sobota) – godzina 12:00, Łódzki Dom Kultury
  • Tim Allen – 12.10.2013 (sobota), godzina 15:00, Łódzki Dom Kultury
  • Krzysztof Brzozowski – 13.10.2013 (niedziela), godzina 13:45, Se-ma-for Muzeum Animacji

4. Se-ma-for Film Festival jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Na podstawie informacji prasowej

25.09.2013