Sekcja Młodych Producentów na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym

Młodzi Producenci zrzeszeni w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych w wyraźny sposób zaznaczą swoją obecność na trwającym właśnie 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Reprezentanci Sekcji Młodych obecni będą zarówno w Konkursie Polskim, Konkursie Krótkometrażowym jak i zaprezentują swoje nowe projekty w trakcie wydarzeń branżowych: Doc Lab Poland, Docs to go! oraz Animated in Poland.

Pitching projektów animowanych

Już we wtorek (31 maja) odbędzie się pitching projektów animowanych – Animated in Poland. Artur Wyrzykowski (Artcore) prezentować będzie swoją najnowszą krótkometrażową produkcję pt. „Skafander Klingerta”. To dobry prognostyk dla projektu, gdyż w ubiegłym roku w tej samej sekcji pojawił się „Locus” – obecny w tegorocznym Konkursie Krótkometrażowym.

Filmy zrealizowane przez młodych producentów

W tym roku filmy zrealizowane przez zrzeszonych w Sekcji producentów pokazane zostaną zarówno w Konkursie Polskim, jak i w Konkursie Krótkometrażowym, gdzie walczyć będą o główną nagrodę Festiwalu – Złotego Smoka. O najwyższe laury powalczy animacja „Locus”, prezentowana w programach dwóch konkursów – polskiego i krótkometrażowego. Producentem „Locusa” jest WJTeam (Wojciech Leszczyński, Justyna Rucińska, Anna Mroczek). Do walki o Złotego Lajkonika (Konkurs Polski) staje „Nauka chodzenia”, debiut dokumentalny Marcina Kopcia, wyprodukowany przez Dawida Janickiego i Joannę Szymańską (SHIPsBOY). W sekcji Panorama zobaczymy dokumenty „Cheerleaderki” (prod. Maj Film, Jakub Maj), „Gintrowski” (prod. Warszawska Szkoła Filmowa, Maria Pułaska-Białkowska) oraz animację „Czarnoksiężnik z Krainy US” (prod. WJTeam).

Krakowski Festiwal Filmowy to także okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych i prezentacji projektów, które dopiero są w przygotowaniu. W ramach programu Doc Lab Poland swój najnowszy projekt prezentować będzie Agnieszka Dziedzic („Sztuka zrozumienia”, prod. Koi Studio). A na Co-production Market, czyli koprodukcyjnych spotkaniach polskich i zagranicznych producentów obecne będą: Małgorzata Wabińska (Entertain Studio), Aleksandra Wojtaszek (Touch Films), Anna Zajączkowska (Afilm) oraz Joanna Szymańska (Shipsboy).

Więcej informacji na stronie Sekcji Młodych.

Informacja prasowa

30.05.2016