Sekcja polskich filmów na festiwalu w Kijowie

21 maja rozpoczyna się 3. Kijowski Festiwal Filmów Krótkometrażowych. W programie festiwalu w ramach sekcji polskich filmów znalazły się produkcje współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polskie krótkiemetraże na festiwalu w Kijowie

W ramach sekcji polskich filmów widzowie zobaczą 4 polskie produkcje. Wśród nich znalazły się 3 filmy fabularne oraz jeden dokument:

 

  • „Chomik” – film w reżyserii Bartka Ignaciuka opowiada historię wyrzuconego przez okno chomika. To wydarzenie uruchamia lawinę małych katastrof. Film powstał w ramach programu „30 minut” Studia Munka.
  • „Zabicie ciotki” – obraz Mateusza Głowackiego został zrealizowany na Wydziale Radia i telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Opowiada o walce z własnymi demonami. Film został oparty na niedokończonej powieści Andrzeja Bursy z 1957 roku.
  • „The Big Leap” (Wielki Skok)- w reżyserii Kristoffera Rusa opowiada o trojgu ludzi, z których każde chce popełnić samobójstwo. Reżyser zadaje pytanie o Boga. Międzynarodowa premiera filmu miała miejsce podczas 39. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Seattle. Film jest koprodukcją polsko-szwedzką.
  • „Matka 24h” – film Marcina Janosa Krawczyka, jedyny dokument w tym zestawieniu. Film jest próbą odpowiedzi na pytanie, czym jest wiara w kontekście tragedii życiowej, cierpienia i bezradności. W 2012 dokument brał udział w programie Docs to go!

 

Festiwal potrwa od 21 do 25 maja w Kijowie.

 

Więcej informacji: www.kisff.org

 

Magdalena Wylężałek

21.05.2014