"Sekret" w kinach

19 kwietnia 2013 na ekrany polskich kin wejdzie film „Sekret” w reżyserii Przemysława Wojcieszka. Obraz otrzymał wsparcie PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Sekret

 

Najnowszy film Przemysława Wojcieszka jest dramatem psychologicznym. Przedstawia historię 30-latka Ksawerego, występującego jako drag queen w nocnych klubach, który dowiaduje się, że dziadek, któremu zawdzięcza szczęśliwe dzieciństwo, pod koniec II wojny światowej zamordował żydowską rodzinę, próbującą wrócić do swojego dawnego domu.

Nowy film Przemysława Wojcieszka

 

 

W role głównych bohaterów wcielili się Tomasz Tyndyk i Agnieszka Podsiadlik. Na ekranie partneruje im Marek Kępiński. Autorem scenariusza jest Przemysław Wojcieszek. Zdjęcia zrealizował Kuba Kijowski. Producentem i dystrybutorem filmu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Obraz otrzymał wsparcie PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Światowa premiera na Berlinale

Światowa premiera filmu odbyła się podczas 62. Berlinale, w ramach sekcji „Forum”. Polska premiera „Sekretu” miała miejsce na 37. Gdynia Film Festival, gdzie obraz został wyróżniony „za odwagę w poruszaniu tematów, które do tej pory nie zostały w polskim kinie dostrzeżone”. Otrzymał również Nagrodę im. Andrzeja Munka w kategorii Najlepsze Zdjęcia.

„Sekret” na festiwalu w Linzu

Film „Sekret” niedługo zobaczy niemiecka publiczność. Obraz zostanie pokazany w ramach retrospektywy filmów Przemysława Wojcieszka na 10. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Crossing Europe w Linzu, który odbędzie się w dniach 23-28 kwietnia 2013.

 

Paulina Bez

15.04.2013