Seminarium Christophera Voglera

15 maja 2012 w kinie Kultura Warszawie odbędzie się seminarium dla profesjonalistów branży filmowej i audiowizualnej oraz pisarzy i dramaturgów, które poprowadzi Christopher Vogler. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Tajniki scenariusza i podróż autora

Christopher Vogler, legendarny amerykański konsultant scenariuszowy, autor książki „Podróż autora. Struktury mityczne dla scenarzystów i pisarzy” poprowadzi w Warszawie seminarium dla profesjonalistów branży filmowej i audiowizualnej oraz zainteresowanych pisarzy i dramaturgów. Seminarium odbędzie się 15 maja 2012 w Kinie Kultura w dwóch częściach: „Tajniki struktury scenariusza, czyli jak skutecznie zaangażować emocje widza?” i „Podróż autora – doradztwo scenariuszowe i proces developmentu”.

Najpierw Gdynia potem Warszawa

Seminarium w Warszawie będzie merytorycznie pogłębioną kontynuacją wykładu Christophera Voglera podczas festiwalu w Gdyni. Warszawska publiczność pozna także poszerzoną koncepcję analizy scenariuszy jakie Vogler opisał w swojej ostatniej książce wraz z Davidem McKenna: „Memo from the Story Department: Secrets of Structure and Character”. Wykład odbędzie się po angielsku. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne. Wstęp bezpłatny po potwierdzeniu obecności na info@scriptforum.pl.

Wykład ze wsparciem PISF

Wykład odbywa się z inicjatywy Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich, dzięki współpracy z Gdynia Film Festival. Finansowany jest przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. Organizatorem jest Agencja Script Forum. Partnerem wydarzenia jest Szkoła Wajdy.

Więcej informacji na stronie: www.scriptforum.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

06.05.2012