Uwaga! Zmiana miejsca seminarium „Finansowanie i strategia produkcji filmowej"

Organizatorzy informują, iż ze względu na bardzo dużą liczbę chętnych, zainteresowanych uczestnictwem w seminarium Lindy Beath „Finansowanie i strategia produkcji filmowej” (27 października), byli zmuszeni przenieść wykład do Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Prywatnej Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji (PWSBiA) przy ul. Bobrowieckiej 9 (sala Audytorium Maksimum, wejście G; wjazd na parking od ul. Kierbedzia, wejście G od strony ulicy Bobrowieckiej).

 

Seminarium jest organizowane w ramach właśnie rozpoczynającego się w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy kursu dla producentów kreatywnych i będzie się składało z dwóch części:

 

Sesja poranna: 10.00 -13.30:

 

Przedstawienie i rozmowa o różnych rodzajach finansowania produkcji filmowej. Oprócz zasad i kwot, poruszone zostaną kwestie związane z płynnością finansową, rolą banków a także takie nowe zjawiska jak internetowy „crowd funding”. Omówione zostaną klasyczne oraz nowe modele finansowe dotyczące zarówno okresu development jak i produkcji w Europie. Przedstawione zostaną przykłady konkretnych planów finansowych.

Sesja popołudniowa: 14:30 – 19.00:

 

Ta część seminarium będzie miała charakter warsztatowy. Uczestnicy będą zachęcani do aktywnego udziału w zajęciach poświęconych przede wszystkim strategii finansowej: jak zaplanować sukces swojego projektu.

 

Linda Beath zajmuje się finansowaniem koprodukcji filmowych, a także projektów telewizyjnych i filmów dokumentalnych. Zajmuje się także konsultingiem dla firm produkcyjnych z Ameryki Północnej i Europy. Jest ekspertem takich programów dla producentów jak EAVE i Screen Leaders.

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne.

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.

 

Chętni do udziału w seminarium proszeni są o zgłoszenie swojego uczestnictwa : info@wajdaschool.pl; tel. 22 851 10 56 w kopii do biuro@mediadeskpoland.eu.

 

Organizator: Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.
Partnerzy kursu: Media Desk Polska, Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Partner seminarium: Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

 

Informacja prasowa

26.10.2010