Seminarium o budowaniu publiczności dla filmu

26 marca w kinie Kultura w Warszawie odbędzie się seminarium „Co łatwiej wypromować: Trylogię Millenium czy dokument nagradzany na IDF-ie?”. Spotkanie poświęcone strategiom budowania publiczności organizowane jest przez Szkołę Wajdy, Creative Europe Desk Polska oraz warsztaty DOK.Incubator, a poprowadzą je uznani profesjonaliści branży dokumentalnej z Danii: Freddy Neumann i Sigrid Dyekjær.

O seminarium

Seminarium jest częścią międzynarodowych warsztatów DOK.Incubator & DOK.Restart. Spotkanie opierać się będzie na trzech elementach – teorii, inspiracji dobrymi praktykami (case studies) oraz strategicznym planowaniu komunikacji z użyciem nowoczesnych technik budowania świadomości marki. Prowadzący poruszą praktyczne zagadnienia związane z planowaniem promocji filmu poprzez użycie skutecznej i adekwatnej strategii komunikacji i powiązanie ich z zasadami rozwoju widowni. Seminarium odbędzie się w godzinach 10.00 – 12.00 i będzie prowadzone w języku angielskim. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Prowadzący spotkanie

Freddy Neumann – współpracuje z największymi firmami i dystrybutorami filmów fabularnych i dokumentalnych w duńskim przemyśle filmowym. Prowadził PR wielu znanych filmów fabularnych, jak trylogia „Milenium”, „Królestwo” Larsa von Triera czy nagradzanych na najważniejszych festiwalach na świecie dokumentów: „Burma VJ” czy „The Good Life”.

 

Sigrid Dyekjær – jest uważana za jedną z najbardziej doświadczonych wśród duńskich producentów filmów dokumentalnych. Od 2000 r. zajmuje się produkcją zarówno filmów fabularnych, jak i dokumentalnych. W swoim dorobku ma m. in. wyróżniony nagrodą Joris lvens na IDFA w 2006 r. film „The Monastery”, nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej i kilku innych nagród. Jest producentem wielu nagradzanych filmów, takich jak „Enemies of Happiness”, „A Normal Life”, „Free the Mind” czy „Ai Weiwei, the Fake Case”.

DOK.Incubator & DOK.Restart

W tym roku, podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego, swoją pierwszą edycję będzie miała wspólna inicjatywa Szkoły Wajdy i DOK.Inkubator – DOK.Restart. W trakcie czterodniowych warsztatów, poświęconych projektom pełno- i średniometrażowych filmów dokumentalnych z Polski na zaawansowanym etapie produkcji, uczestnicy będą pracowali nad tym, jak najlepiej opowiedzieć daną historię i jak stworzyć adekwatną strategię marketingową i dystrybucyjną.

Prezentacja na Docs to Go!

Projekty będą miały szansę zaprezentowania się na Docs to Go!, będącym częścią wydarzeń branżowych Krakowskiego Festiwalu Filmowego, koordynowanym wspólnie z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak każdy zespół pokrywa koszt zakwaterowania i wyżywienia w wysokości 500 PLN. Ostateczna lista sześciu wybranych projektów zostanie ogłoszona pod koniec kwietnia.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj: www.dokincubator.netwww.wajdaschool.pl,

www.krakowfilmfestival.pl.


Na podstawie informacji prasowej

14.03.2014