Seminarium producent - autor zdjęć

Podczas 20. Festiwalu Plus Camerimage w Bydgoszczy odbędzie się seminarium „Zwiększenie efektywności produkcji, czyli kreatywna współpraca autora zdjęć i producenta od developmentu po produkcję”. Wydarzenie jest organizowane przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych (KIPA), Media Desk Polska, Stowarzyszenie Twórców Obrazu Filmu Fabularnego oraz Magazyn FilmPRO i jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Sławomir Idziak

Udział w spotkaniu, które odbędzie się 26 listopada 2012, zapowiedział operator Sławomir Idziak, a także przedstawiciele Studia Orka: Marcin Maciejewski i Marcelina Górka. Seminarium poprowadzi Jarosław Szoda. Wydarzenie rozpocznie się w sali seminaryjnej Opery Nova w Bydgoszczy (ul. Marszałka Focha 5) o godzinie 18.30, a zakończy około godz. 21.30. Organizatorzy proszą o przesłanie zgłoszenia uczestnictwa na adres: alicja.grawon@kipa.pl lub sekretarz@psc.pl. Udział w seminarium jest bezpłatny w przypadku przesłania zgłoszenia i upoważnia do odebrania wejściówki w biurze festiwalowym w dniu 26 listopada.

Współpraca producenta z autorem zdjęć

Celem seminarium jest zwrócenie uwagi, że ścisła współpraca producenta z autorem zdjęć od etapu developmentu do postprodukcji, przynosi korzyści. Spotkanie będzie okazją do wszechstronnego poznania współczesnego warsztatu pracy filmowca pod kątem kreatywnej współpracy twórcy obrazu z producentem, co może być szczególnie przydatne dla producentów, kierowników produkcji, zagranicznych producentów obecnych na festiwalu, operatorów i reżyserów oraz studentów i dziennikarzy.

Różne modele pracy

Przedmiotem seminarium będzie wybór środków technologicznych, m.in. wybór kamery, który determinuje digital workflow, a w konsekwencji wpływa na finansowe aspekty produkcji. Różne modele pracy (digital workflow) zostaną omówione na podstawie przykładów w odniesieniu do rozmaitych typów produkcji: filmów fabularnych i dokumentalnych, seriali, reklam.

Seminarium ze wsparciem PISF

Krajowa Izba producentów Audiowizualnych uczestniczy w organizacji seminarium w ramach prowadzonego cyklu warsztatów dla producentów, współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji dotyczących seminarium na stronie KIPA: www.audiowizualni.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

20.11.2012